Tema: Njemacka
Pogledaj jedan post
Old 26.03.2015., 23:04   #11765
Quote:
lawoman kaže: Pogledaj post
>Luna777 kaze: Zasto sve tako buk[v]alno shvacas?<

Rijeci, draga Luna777 su kodovi i signifikati ko sto bi rekao S. Hall, F. Saussure i R. Barthes - one nose odredjene poruke i zato ih treba pomno birati da ne bi bile pogresno shvacene.
U ovim izrazito prema odredjenim strancima neprijateljskoj klimi i desnicarskom budjenju koje nalazi uporiste sirom Europe (vidi Nizozemska, Francuska, UK, Madzarska, Italija and counting) potrebno je izraziti svoju solidarnost i barem moralnu podrsku ljudima koji su potrebiti.

To treba, smatram, a ne ih optuzivati da 'dangube' - Wortauswahl ist deshalb unglaublich wichtig!

Jednom izgovorene, rijeci se vise ne daju uhvatiti - one su kao vrapci, odletjese...
(jel su to rijeci Leona iz Krlezinih Glembajevih?

Jednom napisane na forum.hr - one ce biti secirane
Ja mislim da ti pričaš o jednoj stvari, a Luna o drugoj. Nisu Sirijci i ostali s Bliskog Istoka jedini koji dolaze u Njemačku. Pardon, ne dolaze, već bježe.
Nažalost. Istina je da im je izuzetno teško, kako zbog sredine, tako i zbog jezika i tako dalje. I sama sam ih upoznala nekoliko. Tada mi je postalo jasno da ima onih kojima je daleko gore. A svaki dan doma slušaš o nezaposlenosti u RH. Tata mi je radio kao inspektor za migracije pa znam od prilike što prolaze azilanti. Samo, ponavljam, nisu baš svi koji stižu u Njemačku azilanti i u jednom dijelu Luna ima pravo: puno je onih koji se uopće ne trude prilagoditi. Često i od samih Nijemaca čujem kako su tu neki godinama, a ne znaju ni riječi njemačkog, žive od socijalne pomoći, ne traže posao, dangube...nebitno odakle su i iz koje države.
Funny Queen is offline