Pogledaj jedan post
Old 03.02.2010., 20:55   #62
ne znam spada li pitanje ovdje, ali s obzirom da ima veze s nasljedstvom valjda nisam fulala)

Nakon smrti moje bake nasljedstvo se dijelilo 1/2 na mog oca i bratića.
Nakon smrti mog oca njegovu polovicu nasljedstva dobila je mama.

Mama je odlučila da želi prodati sav svoj dio nasljedstva jer nam je trebao novac za pokrivanje dugova nakon oca.

sa bratićem se usmeno dogovorila koji dio zemlje je njen, a koji njegov i ona je svoj dio prodala, naravno i on piše kao prodavatelj na tom ugovoru jer je i vlasnik 1/2, a novac je isplaćen na žiro račun moje majke.

Također je dogovoreno da će bratić otkupiti maminu polovicu kuće i kućnog mjesta, ali dva puta je odgađao, a sada kada ga je mama zvala pitati za novac, pravio se da ne zna o čemu govori i bio izuzetno neugodan prema mami.

E sad mama je predložila da pokušaju prodati još jedan dio zemlje da bi se ona namirila, on je iskomentirao da ako je dobra cijena ok, ali sve miriši na to da neće biti dobro i da će bratić blokirati mamu.

Do sada smo bili u sasvim normalnim odnosima, ne znamo što se sa mojim bratićem događa kao da nije pri sebi

Moje pitanje je ako se njih dvoje ne mogu dogovoriti o međusobnoj podjeli je li onda normalan slijed da mi tražimo nekakvu podjelu imovine na dva odvojena dijela i moraju li obje strane na takvu podjelu pristati, ako ne pristanu ide li se onda na prodaju na bubanj pa svakom pola novaca?

Dodatni problem je taj da mama i dalje piše kao vlasnik 1/2 ne samo kuće i kućnog mjesta nego i 1/2 na dio zemlje koja je usmenim dogovorom od mog bratića.
Može li ona da bi račun bio čist, bez njegovog znanja njemu pokloniti taj dio zemlje, ili ga se (zajedno sa svojim nasljednikom- samnom) odreći u njegovu korist tako da ostane samo kuća i kućno mjesto za podjelu?

Ili bi bilo pametnije da ostane upisana na sve, ali onda će sve dijeliti na pola a ona ne želi više nego na što ima pravo...


Naravno da to nije sve... bratićeva pokojna mama je upisana na manji dio zemlje na kojem je naša kuća, u ostavinskoj nakon nje to nije navedeno, jer nikad nije niti imala veze s tom zemljom, njen otac ju je tamo upisao jer je u trenutku kupnje ona bila punoljetna, a moj tata maloljetan i tako mu je netko rekao da napravi. E sad bojim se da će nas bratić kočiti u rješavanju papira za kuću. Jesam li u pravu kad mislim da ovdje trebamo ići na dosjelost?

Možda sam zakomplicirala ali ne znam kako drugačije sročiti, pa ako tko zna molim pomoć
__________________
kućanica wannabe

Zadnje uređivanje kukuc : 03.02.2010. at 21:48.
kukuc is offline  
Odgovori s citatom