Pogledaj jedan post
Old 01.06.2011., 12:53   #8
Jamshid, razumijemo se. Ipak, htjela bih ispraviti mišljenje koje vlada o kršćanima i "obožavanju" svetaca.
Dakle, po K.vjeri samo se Boga smije obožavati, ni majku, ni oca, ni dijete. Samo Boga. Riječ OBOŽAVANJA i dolazi od riječi BOG.

Kršćani drže do raznoraznih svetaca ZATO JER su to bili obični ljudi kao mi, koji su svojim primjerom pokazali koliko se može u djelu približiti Bogu. Problem KOD MENE nastaje što svećenici nisu poput sv.Franje, Sv.Ante, sv. Klare i dr.svetaca, pa ih nikako ne mogu prihvatiti kao ljude koji mi trebaju prenositi Božju riječ, kojima ja trebam ispovjediti grijehe, koji mi trebaju moralizirati i govoriti što da radim. Mislim da sam ja njima bolji primjer kako se treba ponašati nego oni meni.
ZATO su mi dragi raznorazni sveci, koji su radi Boga ostavili sve što su imali (materijalno), hodali bosi i u prnjama pomažući ljudima, gradeći svojim rukama crkve, živeći pravim isposničkim životom moleći i pomažući drugima.
ZATO volimo svece, jer su nam primjer. Isus je, naravno, najbolji primjer kako se trebamo ponašati, ali Isus je Bog, Isus nije samo čovjek. Osim toga, Isus nikad nije griješio. Teško da itko od nas može biti kao Isus, ali možemo biti kao neki od svetaca, koji su griješili ili uživali u materijalnom i onda postali dobri i odbacili sve loše. Oni su, također, bili grešni poput nas, ali su se popravili i zbog toga su nam dobar primjer.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom