Pogledaj jedan post
Old 02.07.2008., 12:25   #99
Quote:
...:::tina:::.. kaže: Pogledaj post
evo da se i ja javim.... pocela sam ucit talijanski, jer imam talijanske korjene, a jezik mi je prekrasan... he do sad sam cak naucila rec kako se zovem, koliko godina imam, hvala, molim, zedna sam, gladna.... i slicne osnovne stvari.... ucim ga tjedan dana (cak)...imam dost frendova u italiji koji provode ljeto u hrvatskoj pa mislim da cu nesto i naucit... i sad cu vas nesto pitat... jel imam ikakve sanse upasti na filozofski da studiram talijanski i francuski ili engleski... (inace idem u 2. razred srednje skole.. u srednjoj ucim eng 3 sata na tjedan, njemacki 4 sata na tjedan, francuski 2 sata na tjedan... i mogu reci da mi dobro idu...) a pitam to zato sto talijanski ne ucim u srednjoj, a jako sam zainteresirana....
Učiš engleski, njemački i francuski? Turistička škola? Ja sam u jezičnoj gimnaziji, ali mi možemo učiti samo engleski i još jedan, izabrala sam francuski. Zapravo, možemo uzeti i treći jezik, ali nije bilo dovoljno zainteresiranih pa ništa od toga. Talijanski učim već četiri godine, u školi za strane jezike i vjerojatno ću ga studitati, vjerojatno u kombinaciji s francuskim. Da, imaš šanse upasti jednako kao i oni koji su ga učili u srednjoj ako dobro napišeš prijemni, državnu maturu ili što već. Eto, nadam se da ćeš nastaviti učiti talijanski jer je zbilja prekrasan... naravno, Talijani su još bolji.
lupa is offline  
Odgovori s citatom