Pogledaj jedan post
Old 25.04.2010., 00:51   #93
Quote:
heleny 15 kaže: Pogledaj post


@dtomas,bila san prvi osnovne kad su me maltletirali.
i, nemam što dodati.

Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
srećom još nismo imali, koliko se sjećam situaciju isfrustriranog klinca koji je pobio neki broj kolega, profesora i sebe. ali na dobrom smo putu, ako agresiju rješavamo agresijom.

sumnjam da je poučno klincu govoriti: ako te netko bude zajebavao, ubiću boga u njemu.

opet, djeca odgajana srcem, obično naje.. ja se trudim koristiti srce i pamet, pa ako nas je više, možda što promjenimo.
Problem je što i danas vladaju oni sa dozom agresije, prodornosti i koji ne misle previše na druge već 99% na sebe. Mi odgajamo djecu u duhu suosjećanja i tolerancije, a onda imamo to što imamo! Toleranciju na glupost, bahatluk i agresivnost u širokom smislu.

Kako se toga osloboditi?

Očito kombinacijom odgoja: dijete budi dobar i pažljiv, suosjećaj s onima koji ne mogu kao ti, pomozi im, a veseli se uspjehu onih koji mogu bolje od tebe. Ne maltretiraj duhovno ni fizički druge, izbjegni sukob pod svaku cijenu, ali ako se nađe neki lik kojeg ne možeš skinuti s grbače, onda mu odgovori i to što hitnije onim "jezikom kojeg on najbolje razumije" > on šamar tebi, ti njemu bar dvaput jači i onda se dostojanstveno povuci + pazi leđa.

Treba imati još nešto na pameti, a to je mogućnost nailaska na osobu, zlostavljača koji ima psihičkih problema i tada treba alarmirati sve moguće službe, što prije to bolje! Psihopatu je nemoguće objasniti da tebe boli, jer njega upravo to zanima i producira užitak.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom