Pogledaj jedan post
Old 06.03.2012., 19:17   #6
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Po podacima isohunt.com-a (torrent tražilica) u zemlji veličine Hrvatske svake minute cca 10.000 korisnika Interneta skida nekakve torrente. Policija će biti jako zaposlena.
Nema sumnje da u Hrvatskoj veliki broj ljudi koristi Torrente. U mnogim EU zemljama su jos prije par godina provedena razna zastrasivanja tipa da su poceli kaznjavat torrentase i to razglasili u svim medijima (toj industriji ne fali sredstava za takav marketing). Posljedica toga je da i ja kad sam vani ne koristim Torrente, ali u Hrvatskoj se nisam previse opterecivao. To sa zastrasivanjem je vjerojatno najefikasnija metoda. Mozda je ova prica i izmisljena/napuhana ali mnogi ce se zamislit. U zemljama nizeg standarda nemaju previse motiva proganjat korisnike jer je recimo Microsoftu u interesu da neki user iz Afrike koristi Windowse, makar one piratske - nego da predjena Linux. Izgleda da smo mi sad dosli na red da nas "educiraju".

Quote:
st sonic kaže: Pogledaj post
masu ljudi u hr koristi torrente za skidanje svega i svačega (filmovi, igre, muzika itd...) Po načinu na koji je članak napisan da se zaključit da niko nije siguran. Osim ako bitan dio nisu izostavili (npr. da ih se istraživalo zbog nečeg drugog)
I ovo je prvi put da čujen za tako nešto, da je ovde u nas privelo ekipu zbog skidanja filmova s neta.
Da, vrlo malo informacija, sumnjivo.
U svakom slucaju, koristenje Useneta za skidanje je puno sigurnije i nije kazneno djelo jer se samo skida a nista ne salje. Jest da ponuda mozda i nije tako dobra.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom