Pogledaj jedan post
Old 23.03.2012., 17:59   #43
evo ne znam gdje da strpam ovu pricu..
pocelo je polustimulirano, a zavrsilo kao prirodnjak. plan je bio klomifeni od 3dc pet dana, u namjeri ca ih onda hranimo s gonalima ili menopurima.
pocela sam s dva klomifena dnevno i pravo me verglalo..druga dva dana nista. u medjuvremenu sam napravila UZ kod lokalne MPOvke (da ne idem bezveze kod lucija ako se nista ne razvija)

zenska je vidjela na 6dc folikel od 21x17 i jedan folikel od 10mm. i nista drugo. pri tome moram naglasiti da stap nije pomjerala lijevo-desno vise od 10-20 stupnjeva endometrij je bio 7.5.
predlozila je da u njihovoj praksi radimo mini IVF, sto sam odbila, ne moze tu nista biti zrelo na 6dc. to i ja znam koja nisam doktorica. E2 je bio 263, ali sam uzimala estrofem. u dogovoru s L odustajemo zbog gore opisane situacije.
kako sam pratila ciklus s bazalnom i LH, vidjela sam da se predvidjena uranjena ovulacija nije desila. zovem L i dogovaram pregled, pa ako bude potencijala da radimo mini IVF. na pregledu se covjek hvata za glavu, ima tu par folikla, ali tuka nije dobro gledala. pa i kako bi kad pomislim kako je pomjerala stap.
L mi daje jedan klomifen da LH ne poraste (to je bio 12dc) i jedan gonal. u 23.00 stoperica. dva dana kasnije je punkcija. ne ocekujem previse jer nismo hranili folikle...punktirane dvije JS, u onom velikom foliklu naravno nije bilo stanice..opet ne ocekujem previse, ako se jedna oplodi bit ce dobro.
dolazim danas na transfer...radi se o dvije JS.
nisam pitala kakvo je dijeljenje...itd. i dalje ne ocekujem cuda, no ipak se ne mogu nacuditi da su se obadvije oplodile (fertilizacija dakle 100% )
dakle ukupno sam 4 dana uzimala po dvije tablete klomifena

beta je 6.4. a valjda cu je vaditi 5.4. jer je 6. praznik..bas kao i prosli put

ps. i opet se ne mogu nacuditi tim njemcima. pa ni UZ ne mogu posteno napraviti
a kako L. kaze, oni znaju napraviti auto a ne bebe
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom