Pogledaj jedan post
Old 28.04.2017., 22:19   #236
Sve ono što se događa u našim životima, svi naši križevi, trebali bi postati alat kojim bi trebali početi ljubiti druge. Kako je Isus dobio svoj križ, tako ga je i svatko od nas dobio, i nemojmo ga odbacivati.
Kako da svoj križ iskoristimo da bi pomogli drugim ljudima?
Puno nam je lakše misliti da smo žrtve. Treba imati hrabrosti dati sebe za druge ljude.
Koji su uzroci naših neslaganja s drugim ljudima?
Uzroci su upravo naše traume koje smo doživjeli u djetinjstvu. Sve te situacije pune naš pištolj i iznimno su opasne. Postoje situacije koje ne razumijemo i uslijed tih situacija doživljamo napadaje bijesa. Te nataložene nepravde u jednom trenutku postaju nam previše teške i mučne i onda dolazi do situacije kada pada ona kap koja prelijeva čašu.
Iz želje da ispravimo nepravdu koja nam je nanesena, postajemo ubojice.
Nasilje nastaje u trenutku kada na sebe počnemo gledat kao na žrtvu.
Začarani krug samosažaljenja nam u jednom trenutku daje za pravo da mi istjerujemo pravdu na vidjelo.
Najgora ubojstva su učinjena radi pravde.
Kako je Hitler uspio uvjerit njemački narod da pobije 6 milijuna ljudi?
Vrlo jednostavno.
Uvjerio ih je da su zli oni drugi i da im je nanesena nepravda.
Tako dugo dok smo mi ti koji u rukama držimo dobrotu i pravednost, druge smatramo dužnicima i želimo im naplatiti taj dug.
Grijeh nastaje u trenutku kada osudimo nekoga zbog nepravde koja nam je nanesena. Nitko od nas nema pravo druge zakidati, ispravljati, ubijati...Budimo svjesni svojih pogrešaka.
Pravda nam ne ide u prilog, već moramo shvatiti da živimo od milosrđa. Postoji jedna ljubav koju mi nismo uzvratili i ustvari trebamo shvatiti da smo mi ti koji smo dužni i nepravedni, a ne nitko drugi. Nismo žrtve, nego krvnici.
__________________
" U ovome svijetu postoji dovoljno svjetla za one koji žele vidjeti i dovoljno tame za one koji ne žele."
Blaise Pascal
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom