Pogledaj jedan post
Old 30.04.2017., 10:57   #238
Tko zna ljubiti?
Ljubiti može i zna samo onaj koji je ljubav i primio.
Tko zna oprostiti?
Oprostiti može i zna samo onaj tko je primio oprost.
Oprostiti može samo onaj tko se prepoznaje kao ubojica, onaj tko se prepoznaje kao grešnik.
Sve ono što nismo u svom životu prihvatili, sve to čini problem u našim odnosima s drugim ljudima. U ime duga koji nam je život napravio, mi želimo vratit drugima. Tako dugo dok u svome srcu mislimo da smo žrtve, mi ubijamo druge u ime pravde.
Tko sam ja?
Ja nisam pravednica, ja sam ona kojoj je potrebno milosrđe. Ako ću željet u životu stalno bit pravedna, niti jedno moje prijateljstvo neće opstat, i na kraju ću ostat sama. Niti jedna velika stvar ne počiva na pravednosti, nego na milosrđu ( brak, prijateljstvo...) i zato se pripremimo na praštanje.
Nije bitno dokazivati drugome da je u krivu, a da smo mi u pravu, već je bitno da ljubimo tu osobu.
Oprostiti onome tko nam nanosi zlo je ogromna sloboda.
To je teret koji nam uništava život.
Križ je mjesto gdje vidimo svoje otiske prstiju.
Kada smo zatvoreni za Boga mi nanosimo drugim ljudima bol. Tako se rađa nasilje i naše ubojstvo u odnosu na druge.
To nije fizičko ubojstvo, već ono ubojstvo u srcu.
To naše nasilje se može razbit jedino u Božjoj ljubavi. Bog je spreman svakoga od nas pomilovati po našim krivicama, i onda možemo postati sposobni ljubiti, jer je zapravo nama oprošteno.
U svemu što radite dajte čast Bogu, a poslije toga dajte najbolje od sebe. To je recept za uspijeh.
__________________
" U ovome svijetu postoji dovoljno svjetla za one koji žele vidjeti i dovoljno tame za one koji ne žele."
Blaise Pascal
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom