Pogledaj jedan post
Old 29.09.2017., 22:19   #109
Quote:
Hippe Girl kaže: Pogledaj post
Nismo uopce prekinuli kontakt, i dalje se cujem i sve kao prije, samo sto ja imam drukciji osjecaj, on mi kaze da mu treba vremena da opet stekne u mene povjerenje i da se opustim i ne vrsim nikakav pritisak ni na sebe ni na njega.............
Jedno moras sebi razjasniti, a to je da vise nikada nece biti kao sto je bilo, vreme ne mozes vratiti unatrag i svoje reci i postupke ne mozes ponistiti. Moraces nauciti ziveti sa time. To se zove stvarno preuzmanje odgovornosti za svoje postupke i svoj zivot. ALI, postoji jedno ali u svemu tome: Ne mozes vratiti vreme, ali mozes poceti od pocetka. U zivotu ne pobedjuje onaj koji kuka, ni onaj koji se preda, ni onaj koji postane zao. Pobedjuje onaj ko se bori i ko je iz losega nesto naucio, okrenuo drugi list i krenuo dalje. U tvom slucaju to znaci, da spustis nos i da ateriras na zemlju. Onda pocni polako raditi na sebi. Ne moras voleti ljude koje ne volis i ne moras trpeti ono sto te nervira, ali mozes nauciti da se diplomatski ponasas. Ne verujem da to mozes sama, jer si vaspitana u malo autsajderskom duhu. Tebi je potreban neko ko celu situaciju gleda neutralno, zato sam ti preporucila razgovr sa psihologom, jer je on skolovan za slicne slucajeve. A najvise od svega je potrebna tvoja dobra volja, koja trenutno ne postoji, osim kao sredstvo za dolazenje do cilja.

Necu ponovo oduzim sa pisanjem, na kraju ti si inteligentna osoba i najbolje ces znati sta zelis ili ne zelis da napravis od sebe i svog zivota, trazila si savet i verujem da to sto si na temi procitala nije ono sto si zelela da vidis, ali pomisli jedno: Ovde te niko ne poznaje, niko te ne mrz, niko ti ne zavdi. Svi saveti ovde od raznih ljudi su pogledi sa strane, na osnovu toga kakav utisak si ostavila svojim pisanjem. Na tvom mestu, ja bih malo porazmislila o svemu sto je napisano, jer kako ovde ostavljas utisak, tako ga ostavljas i u realnom svetu, a taj utisak sigurno moze biti i bolji.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom