Pogledaj jedan post
Old 10.02.2007., 21:49   #45
Quote:
The Chemist kaže: Pogledaj post
U ljekarni sam uspio nabaviti relativno bezopasne soli poput Al2(SO4)3 x 12H2 (jedno vrijeme sam se bavio kristalizacijama, ova sol daje predivne oktaedarske kristale), zatim KCl (za elektrode), KBr, NaNO2 i sl.

To je bilo u Vz u jednoj ljekarni u kojoj sam stalno visio... Svako malo sam bio kod njih pa su nakon nekog vremena popustili.

Koncentrirane kiseline ipak nisu dali..
trebao mi izvor bromidnih iona, a sve što imam je pola onakve kutijice KBr. nisu mi htjeli dati. stvarno ne ostavljam dojam nekog opasnog čovjeka, niti izgledam kao neki prosjak ili terorist.
zbog nemogućnosti nabave ičeg novog, stao sam s pokusiranjem i to traje već par godina.
koncentrirane kiseline si "nabavio" kao i ja pretpostavljam.

kad se samo sjetim da sam mogao tako lako doći do natrijevog sulfida, ali nisam, jer me prestrašila ona mrtvačka glava i crno-narančasta vatrica na boci



@shakti9, broji se, ali ne onaj za nokte nego recimo aceton iz drogerije ili trgovina bojama i lakovima, on je dosta čist.
kad sam već kod acetona, evo jedna priča. čistio sam staklo acetonom i vatom i bacao komadiće u kantu za smeće u WC-u. onda sam se iz nekog razloga sjetio kako bi bilo dobro ubaciti šibicu unutra. I jesam. s glavom iznad otvora kante.
sljedeće čega se sjećam je da je kanta u djeliću sekunde nalikovala na sapnicu motora space shuttlea. ovako otprilike, samo s jasnijim i oštrijim mlazom žuto-plave boje. zvuk se može opisati brzim "WHOMP". zapalila se smjesa acetona i kisika. kanta je bila prilično topla, a meni je spržilo nešto kose, malo obrva, najviše trepavica. nisam paničario, samo sam ostao šokiran u smradu spaljene kose.
to je bilo daaavno, više nisam tako glup.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom