Tema: Putovnica RH
Pogledaj jedan post
Old 21.06.2007., 13:57   #75
jedva čekam doć u sabor u vladajućoj garnituri pa da promijenim ovaj deeebilni zakon o izradi putovnice.

normalno za izvadit novu putovnicu treba donijeti staru. moja istekla 2004. i naravno izgubija san je (a možda čak i bacija u škovace ). teta kaže da ne može, već da moran prijavit gubitak/nestanak. meni bi to imalo smisla da je putovnica važeća, al kako je prestala važiti prije 3 godine to me tako frustrira.

ništa, sutra (jer naravno radim kroz jutro pa nemogu cili dan izbivat sa posla) ja opet na policiju predat prijavu za gubitak/nestanak, kad ono nova globa, 70 kn taksenih maraka. e da, u toj prijavi moraš pod materijalnom i kaznenom odgovornošću reć da nisi nikom proda putovnicu. mislin ako i jesan, pa tip kojem sam je proda sigurno neće ako ga uhvate reć da je kupija, već da je naša na ulici, ali dobro. treba također navest i točan datum gubitka/nestanka.

ništa, ja danas dođem po to rješenje, i kaže teta odi u narodne novine, plati oglas i sa tom potvrdom dođi predat zahtjev za izradu nove putovnice. e da, to ti se plaća dodatnih 50kn taksenih maraka jer si izgubio putovnicu. znači ja zbog izgubljene nevažeće putovnice, podebljavam državni proračun za 120kn, a da ju imam sa sobom, ona bi ju precvikala i dala mi da ju bacim u škovace.

pa je li ovo samo meni teška debilana?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom