Pogledaj jedan post
Old 13.09.2009., 21:41   #3
klebsiela

Quote:
_Frenzy_ kaže: Pogledaj post
Ovako, prije mjesec dana mi je pronađena ta bakterija u nalazima urinokulture. Zbog određenih zdravstvenih problema nisam mogla počet pit antibotike evo sve do neki dan.
Da li netko zna išta više o ovoj bakteriji i kolika je njena sličnost sa E.coli bakterijom i da li se još teže od nje izlječi? Čula sam da može biti stvarno tvrdoglava i da se ponovo vraća i zahtijeva ponavljanje terapije

I pitanje vezano za partnera. Da li je i za njega ta bakterija opasna, tj. mogu li mu je ja prenjeti?
Ja sam prije nekoliko godina imala klebsielu i vjeruj mi oporavak je bio dug, nekoliko vrsta antibiotika i garamicin injekcije dok ju nismo ubili, ali da ti pojasnim tok liječenja: svakih 14 dana ultrazvuk jajnika i cervikalni brisevi, nakon toga uvijek drugi lijek jer je bakterija postajala imuna na skoro svaki lijek sve do Nolicin tableta i kad je cervikalni bris nakon 4 mjeseca napokon bio uredan još mi je dr. prepisao 3 ture Nolicina. Ali je i moj partner dobio antibiotik, ne sjećam se kako su se tablete zvale. I seksali u vrijeme liječenja isključivo kondomom ni malo bez njega i obavezno pranje ruku prije seksa i dan danas. Strašno sam se u to vrijeme bojala da neću moći imati djece jer mi je ta bakterija uzrokovala veliku upalu obadva jajnika i jajovoda, ali evo osjećam svaku ovulaciju pa se nadam da ću moći imati djece.
Imala sam jako strpljivog ginekologa koji me je trpio svaka dva tjedna, ali potražila sam mišljenje i jedne divne dr. privatno u Zg. i sve mi je rekla kao i moj dr. jer već sam nakon nekog vremena mislila da on nešto ne radi dobro pošto stalno izmjenjujemo terapiju, ali mi je ona sve to dobro objasnila.
Nadam se da ćeš brzo izlijećit i obavezno neka se partner lijeći, ako mu tvoj gin. neće prepisati lijek neka traži kod svog liječnika, i ne zaboravi kondom za vrijeme seksa bar dok se ne izliječite.
Ozdravi brzo!
dnp is offline  
Odgovori s citatom