Pogledaj jedan post
Old 17.06.2008., 03:07   #16
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Odlično
Da, Vaganski ostaje za skoriju budućnost i kad budem mogla uzeti koji dan više za obilazak.
Nego samo informativno ima li dosta ljudi po stazama kad se ide prema Strugama a naročito prema Vaganskom? I to kroz tjedan a ne vikendom. Znam da nema pravila ali onako čisto informativno.
Evo, je se baš danas popodne spustija sa Struga, a nisan nikoga vidija po putu, ali ja se nisan ni spušta na dom nego na Veliko Rujno.
Preko tjedna ti nije baš neki promet na toj ruti, osim u sezoni kad možeš naići na strance, inače je vikendom, i kad je sezona i kad nije, puno frekventnije.
Ali ta tura oko Crnog Vrila i Močila pa ispod crnog vrha nazad ti je skroz o.k. dobar dio puta je kroz bukovu šumu i ne moraš previše vatati i gubiti visinu, tako da ne iziskuje veće fizičke napore, a lipi je đir.
Gle, moš ti u dva dana otići na sjeverni, recimo na Alan (To ti je od pumpe u Jablancu pa ravno ubrdo, i onda možeš Premužićevom stazom do Zavižana, tu prespavaš pa sutra nazad. Tu ima nekih 6-7 sati hoda, ali je staza takva da ne iziskuje veći napor.
Možeš u jednom danu otići na Crnopac i proći stazu malog princa, to ti nije loš đir, ili možeš otići na ličku stranu, od Gospića prema Rizvanuši, pa autom opet do jedno po ure ispod doma na Visočici, pa još jedno 45minuta do vrha, a to je meni osobno jedan od najjačih vrhova na Velebitu, bar od onih na kojima san bija.
Samo pazi, taj dom na Visočici nije u funkciji, pa je najbolje otići tamo na jedan dan, popeti se gori, speći kobasice i skuhati čaj i nazad.
Možeš otići sa autom do Štirovače, a odtle di god očeš.
Isto tako i do Lomske Dulibe.
Ma ima milijun dobrih đireva gori, samo treba vrimena, volje i nešto love i uopće nije frka.
Ali je isto najbolje da, ako nemaš planinarskog iskustva odeš prvih par đireva s nekim ko bolje zna teren, i ko ima više iskustva.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom