Pogledaj jedan post
Old 08.02.2014., 10:04   #68
Quote:
SaritaSarita kaže: Pogledaj post
radim slično kao i ti i nemam nekih problema s disciplinom, ali što mislite o ovome?http://www.jutarnji.hr/ranjeni-profe...rv---/1162961/

ovo se bez obzira na sve može dogoditi svakom od nas. znate li što će se dogoditi ovom učeniku??? ništa

u mojem gradu je prije 2 godine u jednoj školi učenik 5.razreda udario 3 učiteljice (jednu nogom) i nije dobio ni ukor

mojoj prijateljici koja radi u seoskoj školi je ove godine učenik iza glave zamahnuo sa stolcem...što mu se dogodilo? ništa

djeca mogu sve i ne snose posljedice za ništa. ovakve stvari trenutno rade učiteljima, ali za par godina nam ne bude svejedno šetati ulicom usred bijelog dana
Vjerujem da se do svakog djeteta može doprijeti prije no što postane nasilno, a ako to nije moguće, vjerojatno je bolesno pa mu treba liječenje. Na tome treba inzistirati: tražiti mišljenje školskog liječnika, školskoga tima za procjenu sposobnosti (koji svaka škola mora imati), a zatim, ako roditelj odbije odvesti dijete na liječenje (ili psihologu), obavijestiti CSS.

Ukor je neučinkovit u većini slučajeva. Tko je već prešao granicu da može fizički napasti učitelja (ili koga drugoga), baš ga briga za nekakav ukor, možda mu i dobro dođe u gradnji reputacije.

Kad bi me tko udario, bez pardona bih ga prijavila, bez obzira na godine. Moguće je da ne bi dobio kaznu kakvu zaslužuje, no kad bi roditelje i dijete policija, CSS i sud pretresli do gaća, i kad bi dobio dosje, sigurna sam da bi i taj balavac i ostali koji za to znaju malo razmislili prije no što im ruka (ili noga) krene prema učitelju (ili komu drugomu).
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom