Pogledaj jedan post
Old 12.02.2014., 20:53   #82
Najprije treba imati pojavu i gard opake babe/opakog šupka (od profesora).
To je pola posla.
Meni dobro dođe što sam viša od osnovnoškolaca svih vrsta, osim košarkaša.

Zatim treba dobro utvrditi do kojih granica imaš podršku kod ravnatelja, razrednika, i stručnih službi. Meni su odmah dali do znanja i razrednici i stručna služba da nema oprosta i da disciplina mora postojati.
Za srednje škole ne znam, jer osim u gimnaziju/ekonomsku/medicinsku ne bih išla nikamo, pogotovo ne u pretežno muške škole.

U startu moraš shvatit da su to samo djeca (neće biti posljedica po tebe jer si u pravu) i imat muda potegnut koju drastičnu mjeru. Sljedeći put će se odmah smiriti. Uglavnom.
Problem je i ako si mlađi, jer ti se onda osjećaju bližima i lakše si dopuste prijeći granice.


Zatim bi bilo potrebno upoznati razred i naći ono što kod njih pali.

Meni u jednom razredu služi nasumično otvaranje nekoga da nešto pročita/prepriča/kaže, i tko nije pratio sat i ne zna gdje smo, dobije odmah jedan.
Nisam nikad dala jedan jer se saseru čim otvoriš imenik.
Što je bizarno s obzirom na to koliko vole laprdati cijeli sat.

Onda imaš razreda u kojima većinu boli kurac za jedinice, pa njima pali uspisivanje u disciplinske bilježnice. Boje se razrednice i kazni od manjka interneta kod kuće jer to roditelji čitaju.

Ako nekog smrtno ozbiljnim tonom pošalješ pedagogu, psihologu i to - obično te i ostali shvate ozbiljno (ako pedagozi i psiholozi stoje iza tebe). Naravno, moraš imati i razlog, tipa neviđen bezobrazuk. Dogodilo mi se jednom. Nitko nije progovorio 15 minuta nakon toga.


Za ekstreme imam nekoliko zapisanih (izmišljenih) pitanja koja nemaju odgovora ili pitanje ne mogu skroz razumjeti. Nakon 6 opomena i zapisa u disciplinsku u jednom satu, samo sam jednom digla učenika i dala mu jedan za pitanje koje zapravo nema točan odgovor, a vezano je za njegovo gradivo, a on ga ne zna i ne može znati. Nakon tog to više nikad nisam morala napraviti.

Pale i blic testovi iz gradiva koje taj sat obrađujemo. Ocjena u rubriku, dakako (i to nakon nekoliko opomena razreda). Također metoda koju nisam dvaput ponovila.

Kažeš im da sad prestaješ s obradom gradiva i da sami to do sutra moraju obraditi jer sutra pišemo provjeru iz toga, i onda nastaviš pitati usmeno taj sat. Isto se smire nakon što jednom napraviš.

Meni pali bit bezobrazno đubre tako da imam na lageru uvijek maštovitih načina za razne torture vrlo neodgojene i nekulturne derištadi. Nažalost.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom