Pogledaj jedan post
Old 18.10.2013., 15:26   #9
Quote:
nanica kaže: Pogledaj post
Negdje sam procitala da odredene arr treba izbjegavati......
U načelu su svi arrondissementi koji su formalno pariški (tj. unutar Peripheriquea + "vanjski" dio šesnaestog) OK. Radi se, dakle, o prvih 20 arr.

Nisu loši ni dijelovi "vijenca" odmah izvan tog kruga do kojih još dopire metro, osim na sjeveru.

Dakle, sjeverni rub grada o kojem govorim je St. Denis (ne miješati s ulicom St. Denis koja se nalazi u strogom centru, 1. i 2.) i njega, kao i kvartove oko njega, treba izbjegavat.

Također, nekima bi nešto neugodniji mogao biti i sam sjeverni dio 18. arrondissementa koji se "naslanja" na St. Denis, iako je unutar Peripheriquea. No, to ne znači da treba izbjegavati cijeli 18. jer unutar njega ima i štosnih dijelova.

Nadalje, UKJ je već spomenula Gare du Nord i Pigalle kao neugodnije dijelove i to bi, po meni, bila jedina tri područja unutar Peripheriquea za koje bih rekao da ih osjetljiviji ljudi trebaju "izbjegavat".

Od spomenutih pak dijelova neposredno izvan Peripheriquea koji su preporučljivi skoro kao da su unutar, ja bih na čelo kolone stavio tri najzapadnije stanice metroa br. 1, dakle Neuilly i La Defense (pa i istočniji dio Nanterrea ili južniji Courbevoiea koji "gravitiraju" tom metrou).
nvnk is offline  
Odgovori s citatom