Pogledaj jedan post
Old 09.04.2014., 15:05   #14
Quote:
backtothesleep kaže: Pogledaj post
kolko ja znam zeolit je stjena vulkanskog porijetla koja ima dobro sposobnost vezanja vlage pa je ajmo rec koristan kod sadnje mladih biljaka, sad koja mu je funkcija u folijarnoj gnojidbi osim što štopa atomizer jer je netopiva u vodi, ono sto prođe moglo bi na listu zadržavati vodu pa time stvoriti pogodnu atmosferu za razvoj gljivičnih bolesti...

a kaj se folijarne gnojidbe tice, ureja je ok za povecanje zelene mase, kad je bilo bubrenje pupova za poticanje njihove diferencijacije u cvijetne. normalno, kasnija prihna dusicnim gnojivima opasna je pri visokim temperaturama, kao i zaštita....

kod stresnih situacija dobar je polyamin, mraz, suša... ima sad neki thiofer koji osim mikro i makro elemenata ima nekve bakterije i njihove derivate koje pomazu biljci da poveca imunitet prema štetnicima i bolestima, nekaj tipa bioaktiv i slicno za nas, al dal djeluje nemam blage....

vec kod formiranja plodova dobar je kalcijev klorid, a jeftin...

ima bas i "npk" u raznim formulacijama ovisno o potrebama biljke - polyfeed, al on je i za hidropone, ima i monokalijevfosfat i tak to...
Kao što je kod čovjeka normalan put ishrane probavni trakt, tako je kod biljaka to korijen i sistem žila u biljci. Čovjek se more hraniti i putem infuzije (privremeno), a biljka folijarno. Danas se u infuziju stavljaju i lijekovi i sto drugih čuda. Tako u folijarnoj prihrani imamo puno kombinacija hraniva, može i zaštita i sl.
Ipak, mi hobisti ne bi se trebali opterećivati s tim. Mislim da nam je dosta KRISTALON (start) za početak, i KRISTALON (cijet i plod) kasnije. To je vrlo dobro vodotopivo gnojivo, po cijeni prihvatljivo - cca 30 kn za 500 l otopine.
Specijalističke kombinacije hranjiva su za profesionalce, a pogotovo zaštitna sredstva. Na žalost, sa zaštitom se često rade velike gluposti.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom