Pogledaj jedan post
Old 15.04.2009., 08:05   #19
Je, je, to je Coprnjača!!! O čemu se tu radi, kakva je to žaba?

Kak se volim družiti (ovdje se tomu reče: DIVANITI, sa naglaskom na drugi "I") tako sam od više ljudi čula priče kako im je najednom sve krenulo naopako, novci samo odlaze, bolest ulazi u kuću a ni doktori neznaju kaj je ljudima i životinjama, i onda nađu Coprnjaču negdje u dvorištu, ubiju ju i sve zlo nestane. Baš toj susjedi je kćer kao mala bila godinu dana u bolnici u Zagrebu, doktori ju nisu znali izliječiti niti što joj je zapravo, pa su joj domaći ljudi na kraju rekli neka potraži po dvorištu ako ima koja coprnjača i neka ju ubije. Našla ju je, ubila, i dijete se oporavilo. Zato i nisam vidjela trbuh odozdola, samo malo dok je stajala da je žut, jer sam se borila s njom u štali dok je Mali bio sa njenim sinom vani kad ju je ovaj otjerao.
Najbolja mi je priča koja kruži, sve sa imenom i adresom-svi je se dobro sjećaju, o jako zloj babi, koja je svima željela i radila samo zlo. I onda je jedna žena iz drugog sela noću izašla na trijem, i vidjela ogromnu coprnjaču na pragu kako je gleda. Šutnula ju je čizmom. Malo poslije opet ide van, žaba opet na pragu, i šutne ju stvarno daleko u mrak. E treći put kad je izašla a žaba opet na pragu, uzela je vile iz štale, nabola ju na vile i bacila na gnjoj. Točno u taj sat te noći zla baba se u svojoj kući uz vrisak savila i umrla, kažu da joj je sva utroba bila razderana. To mi je pričala ta familija, susjedi od obje žene, svatko, uz uvod: "ja inače u to ne vjerujem, ali činjenica je da..."
Ako je ova priča jako protiv pravila vi ju izbacite, ja samo objašnjavam kakav je ovdje stav prema (crnim) žabama. ...i volim priče... i volim ih prenositi, to se kaže: tračati, ne? I HTELA BIH ZNATI KAKVA JE TO ŽABA!?
Tazika is offline  
Odgovori s citatom