Pogledaj jedan post
Old 07.12.2011., 23:04   #1
Glavobolja + visoki CRP

Sin (13 godina) mi ima u nazad par mjeseci česte glavobolje koje su do ponedjeljka bile povezane s temperaturom, proljevom ... Uglavnom, dr. rekla vizora/prehlada, ležanje, čaj, dijeta, lekadol

U ponedljeka navečer ponovo ga je zabolila glava (stražni dio, smetali mu zvukovi). Jučer zbog toga ranije došao iz škole, dala mu lupocet od 300, no to nije pomagalo; zvala dr. (naše nema već je dr na zamjeni) koja je rekla da danas dođemo izvaditi krv. Tako smo i napravili, s time da ga je ova vrlo detaljno pregledla (što inače nije slučaj kod stare) te dala uputnicu za malo veću analizu krvi + urin + CRP.
Naglašavam da ga danas NIŠTA nije boljelo i da se dobro osjećao.
Uglavnom nalaz je:
- leukociti 15,4
- sedimentacija 47
- kreatinin 93
- Fe 5,4
- TIBC 46,9
- CRP 82,7
- urin OK
Hitno nas je poslala u Kaićevu. DR ga je pregledala, njoj je on ovako OK i nije joj jasan nalaz. Konzultirala se s liječnicom koja je na odjelu neuropedijatrije te je zadržan u bolnici na promatranju.
S obzirom na njegovo sadašnje stanje, nije im jasan tako visok CRP a i nemaju ga s čime usporediti (znači neki nalaz od prije par dana) pa ne znaju da li su vrijednosti u opadanju ili rastu.

Ne moram vam koja bura i strah su u meni. On je užasan paničar i prvo se opirao ostanku u bolnici, ali mu dr s odjela nije dala izbor => ostaje i gotovo. Pred njim se s njom nisam mogla razgovarati kako tu paniku i strah ne bi prenijela na njega, tako da ništa ne znam do sutra kad idem kod dr. na razgovor.

Hrpa scenarija mi prolazi glavom.

Jel imao netko slično iskustvo?
Marlea is offline  
Odgovori s citatom