Pogledaj jedan post
Old 19.12.2006., 09:05   #19
Quote:
iggy36 kaže:
Zrak iz prostorije ne bi smio proći kroz foliju (zato se i zove parna brana),a ako išta prođe izolacija se suši cirkulacijom zraka iznad nje (kažu bar 4cm), a ako nemaš toga obavezno iznad izolacije paropropusna folija da vlaga može prema gore.
Sorry, ali opet ne kužim. Ta folija zar to nij paropropusna folija? i kaj ta folija ne dolazi prije izolazicje, dakle iznad knaufa, prije vune, gledano iznutra' AKo zrak prodje knauf ali ne i foliju, pa kud će on onda?

[/QUOTE]
Ako imaš ljepenku obavezan je zračni sloj i to ventilirani (otvoren i prema dolje i prema gore)..[/QUOTE]

Kak misliš, otvoren prema dolje i gore' Ljepenku imam, na njoj letvu i kontra letvu, to je 'gornji otvor'. ljepenka je na dasci, znači otvor prema dolje je prostor između vune i daske, tih 4cm, jel to to?

[/QUOTE]Ako imaš pravilno slojeve nebi trebao imati točku rošenja ( to bi imao da nemaš izolacije).[/QUOTE]

ako zrak i prođe foliju u izolaciju, onda je to još uvijek topli zrak kaj ne, a zrak unutar tih 4 cm je hladan. taj hladan (ili arem hladniji) isušuje taj zrak odozdola, prilikom toga se osloađa voda kaj ne, inače kak bi se zrak sušio, kako ti kažeš? kak se može sušiti bez nastanka kondenzata?

U tvojem razmišljanju je osnovna pogreška ta što zrak iz prostorije NE prolazi prema izolaciji.[/QUOTE]

Odlično! ak ne prolazi, što će ti ta folija? ili hoćeš reći da folija sprećava taj prolazak? a opet i sam kažeš da dio možda i prođe izolaciju, i kak onda nemaš točku rošenja. kad je zrak iznad izolacije hladniji od onoga koji prolazi kroz nju i dodje u doticaj s tim ventilirajućim slojem

Ma ne kažem da nisi u pravu, samo ne kužim. fizika mi nije jača strana

Uostalom zašto se onda navode primjeri i sa folijom i ventil. slojem i onaj bez toga, na knaufovim stranicama. Dali to znači da folija ide kad je ispod nje grijani prostor a ako nije onda nejde? i ako je tako zašto to onda ne piše?

izgleda da su oba primjera ispravni. Ako jesu čemu priča oko folije, ako može bez nje

uostalom ak se hoće spriječiti prolaz pare, pa se stavlja ta folija, izbor način postavljanja (folija ili ne) ovisi dakle o tome da li ta para nastaje ili ne? E pa kad je to, kad ta para nastaje? Ako se ispod grije?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom