Pogledaj jedan post
Old 03.09.2004., 01:03   #8
Quote:
Ako mi vi kažete da mi policajac smije narediti da parkiram na nedozvoljenom mjestu i ugrožavam sigurnost prometa (ili barem ometam njegov nesmetani protok) - onda tu nema prekoračenja ovlasti - i TO je žalosno.
I ovdje ti smije narediti da parkiras vozilo na "nedozvoljenom" mjestu. Njegova naredba je najvise/najjace prometno pravilo u danom trenutku. O tome da li tada "ugrozavas sigurnost prometa" je vrlo diskutabilno. Naravno, ako se nesto zbog toga desilo, mozes se zaliti. Najcesce ce ti policajac izdati naredbu s razlogom.

Sa druge strane, kad bi mene zaustavljali, obicno bih produzio do prvog sigurnog skretanja, skrenuo i stao negdje sa strane. Niti jednom mi se nisu 'kapricirali' zbog toga, prodjem samo s opomenom ili "hvala lijepa, dovidjenja." No, vidio svasta, napr. da zauzmu citav prometni trak, zaustave vozilo i utvrdjuju identitet vozaca...

Ako si spreman uloziti par tisuca zelenih u proces (ili ako ti je slucaj toliko cvrst da ti se advokat(i) sami jave za pomoc). Inace, cemu sve to? Mislim, pristup ti je negativan. Policija je tu da sititi i provodi zakone kako najbolje umije.

dodato:
Quote:
Koliko ja znam policajac u SAD-u ne uzima novac nego samo piše kazne.
Tocno. Ne znam niti za jednu saveznu drzavu u kojoj policija naplacuje kazne na licu mjesta. Ne vidim zasto je to bitno?
Quote:
Kompilirajući svoje iskustvo kao putnik, vozač i uzimajući u obzir izjave SAMO onih osoba od povjerenja (Znači eliminiram forume) - mogu samo reći da si imao sreću s time što nisi nikad imao loše iskustvo s hrvatskom prometnom policijom.
Vozio sam po Hrvatskoj gotovo svakodnevno, oko 5 godina (ukljucuje voznje u SLO, I, A). Kako ti definiras "lose iskustvo"? Najgore iskustvo imao sam sa prometnim policajcima u SLO U HR - nisu uvijek bili ljubazni, zaustavljali su iz razno raznih razloga. No, uvijek je zavrsilo sa "Hvala lijepa, do vidjenja."
piper is offline  
Odgovori s citatom