Pogledaj jedan post
Old 14.09.2008., 22:37   #2
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
S dva mjeseca je ponekad znala biti budna a da ne plače, što je ogroman napredak s obzirom na prvi mjesec
mi smo imali slične simptome...jao, ne znam želim li se uopće sjećati tih prvih mjeseci, konstatnog plača, nespavanja ili buđenja od bljucanja nakon 3 minute sna..uglavnom, ja sam isto kod beštijice prepoznala sve simptome refluksa. na težini je dobivala uredno, rekla pedici...

e, sad...s refluksom ti je stvar da postoji velika mogućnost da prođe sam od sebe i uglavnom se ne radi ništa da se sumnja potvrdi ili opovrgne...jer su pretrage kojima se utvrđuje jako invaivne i bolne za bebu...a čemu ju mučiti, ako će proć samo od sebe...

pedica savjetovala podrigivanje na pol hranjenja ili češće ako je potrebno, to nam je dosta pomoglo, probaj
ne znam je li ti beba dojena ili na adaptiranom, ako je na adaptiranom postoje mlijeka koja su gušća (mi smo zbog mučenja s probavom koristili aptamil comfort koji nam je pomagao za reflusk jer je gust), postoje i posebna anti refluks mlijeka (mi nismo koristili, stvrdnjavaju stolicu, a ionako se mučila s probavom)

uglavnom, ne očajavaj, postoji velika vjerojatnost da će jednostavno proć kako probava sazrije. i drži se, znam kako je meni bilo pakleno - bila je na rukama cijelo vrijeme, inače bi plakala...nekad mi je i odlazak na wc bio stresan jer bi ona plakala!!! spavanje prek dana - nikako, a onda urlanje popodne jer je premorena...

moja je i danas, sa 6 mjeseci, beba bljucalica...i danas bljuca više nego ostale bebe, nekad joj pobjgene jer si gura prstiće u usta...a sad većinu vremena provodi na trbuhu pa joj to stišće škembicu pa su puzzle često fino pobljucane...
al niš, napreduje dobro...jednostavno je bljucava beba

držite se!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom