Pogledaj jedan post
Old 22.04.2009., 22:03   #94
Quote:
natal8ja kaže: Pogledaj post
Možda će ovo biti off, ali ne znam gdje da stavim, možete li mi savjetovati -beba (7,5 mj.) ima u oku streptoccocus pneumoniae. Od rođenja suzi jedno oko, kao konjuktivitis, najvjerovatnije začepljen ili sužen suzni kanalić, sada dr. uzela bris i ispalo da ima u oku tu bakteriju. E, sad, ja ne znam koliko je ta bakterija dugo prisutna u njenom oku, otkud joj uopće. Uglavnom, dr. dala kapi ciloxan i čini mi se da ide na bolje, a tek smo prvi dan korištenja.
Čitala sam na netu i na letku iz paketa sretna beba da je ta bakterija dosta opasna i da izaziva kojekakve bolesti pa me zanima da li bi bilo dobro da ju cijepim protiv te bakterije -naravno, nakon terapije, pošto to nije obvezno cijepljenje, da li se šta plaća i ako da koliko, je li cjepivo dobijem/kupim kod našeg doktora ili ga moramo kupiti u ljekarnoj?


Hvala na odgovorima!
naše iskustvo je malo drugačije, i možda je ovo što ću napisati nategnuto, ali možda nekome i pomogne.
Kad je mojoj bebi curilo oko (i nosić u isto vrijeme), a to je isto sve bilo u prvim mjesecima života... po preporuci pedijatrice kapala sam joj svoje mlijeko u okice i nos, i sve je prošlo u par dana. briseve nismo radili, tako da ne znam koji je točno bio uzrok.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom