Pogledaj jedan post
Old 11.01.2012., 19:54   #23
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam jedno zemljiste koje je prije sluzilo za razno raznu poljoprivredu kraj Zagreba (od svega po malo) ali godinama vec nije (uredno se kosi dakle nije zaraslo).

E sada posto je dosla kriza, umjesto da to zemljiste zjapi prazno mislio sam nesto tamo posaditi tako da se nesto i zaradi

Ne bih odustao od svakodnevnog posla, ali nije problem otici na teren, preko tjedna ako treba a pogotovo vikendima da se to odrzava i obradjuje.

E sada nekako vazem izmedju vocarstva - lijepo posaditi stabla vocaka gdje treba manje rada ili npr povrtlarstva ili npr uzgoj ljekovitog bilja, cajeva itd.

Nekako naginjem vocarstvu jer mi se to cini da je jednostavnije zbog toga sto ne zivim tamo.

Obrada bi bila bar na pocetku rucna, jer ne mislim investirati u mehanizaciju dok se ne dobije neki profit...da imam hrpu love onda ne bih pisao ovdje na temi.

Teren je cca 70m x 200m, dakle oko 14 tisuca kvadrata. Nije da se odmah treba sve zasaditi samo velim...

E sada zanima me i plasman / trziste - dakle sto mi se najbolje isplati zasaditi? Mislim sto ce mi npr 800 stabala jabuke ili npr ljesnjaka ako nemam s time kuda otici...a na placu nemrem prodavati svoje...


Ima tko kakve ideje? Moze i povrce neki dio, itd.
Vočke, ja isto tako upravo sadim vočnjak u Zagorju. Dona mi je par kilometara od zemlje i kolko znam otkupljuju voče. Ne plača se ko konzumno voče ali i ulaganja su manja... Dakle hobi i možda neka mala zarada a prodat zemlju se uvjek može ako dođe pravi kupac
koka36 is online now  
Odgovori s citatom