Pogledaj jedan post
Old 24.09.2014., 22:01   #91
gle, meni knjigovođa naplaćuje 650 kn mjesečno s pdv-om
znaci, svaki mjesec mi pripremi papire za isplatu place i doprinosa, posalje mi mailom stanje zaliha, posalje i knjigu popisa (to je ona debela knjiga u koju pisem promet na dnevnoj bazi)

To je nesto sto je obvezno iz mjeseca u mjesec jer je to nesto sto se ne mijenja. No, ako trebam bilo sto, nazovem ju i pitam i ona mi veli.

Kad bih sutra otvarala ducan ili bih prosirivala biznis ili bilo sto, nju bih prvu nazvala i pitala

1. sto mi je potrebno od papira?
2. kog trebam zvat za ovo?
3. kakve dozvole trebam imat?

i hrpu drugih pitanja, ovisno o cem se radi.

Kad sam otvarala firmu zapravo sam htjela otvoriti obrt. Isla sam na savjetovanje u jedan servis. Zena je dala pola krivih informacija i nakon razgovora s njom mi je doslo da sjednem i placem.

Preko frendice sam dosla do sadasnje knjigovode i zena je potrosila doslovce minimalno 4 sata objasnjavajuci mi i savjetujuci me sto je najbolje. I da, nije to naplatila!

Zbog nje nisam otvorila obrt vec firmu.. jer kad smo sve stavili na papir vidjeli smo da je isplativije.. i bolje za mene..
Koji god problem da se desi, ona je tu. Velim, rijetko je to ustvari jer mi posao ide ko po spagi ali kakva god da se promjena desi, ona mi javi.

Primjerice, da se sutra donese zakon u kojem pise nesto sto se tice mog posla, ona bi me odmah nazvata i obavijestila jer su to stvari o kojima ja ne vodim brigu.

Ljudi sa iskustvom su dobro rekli kad kazu da je "knjigovoda zlata vrijedan"...
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom