Pogledaj jedan post
Old 08.10.2016., 14:24   #505
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Kao drugo, rezultati ovog konkretnog testa su u cijelosti loši. Ako ubaciš podatke u neki dijagram, vidiš da je manje od 10% učenika riješilo test iznad 30%, iz čega se vidi da iz srednjih škola ne izlaze ljudi koji posjeduju znanja koja se očekuju od njih na fakultetu.
To ukazuje na činjenicu da te srednja škola ne priprema baš za fakultet, nebitno o kojoj se srednjoj radilo, pa ni gimnazija, za koju se ovdje govori da služi kao dobra priprema za fakultet.
Samo bi još o ovome nešto rekla. Ovo je samo moje mišljenje, znači nemam nikakvih dokaza za ovo nego pričam iz nekog svog iskustva. Meni se čini da se sve srozalo od kad se uvela državna matura. Naime, to mi se čini zato jer je moja generacija trebala biti prva koja je pisala državnu maturu, ali se na kraju u zadnji čas to odgodilo na sljedeću generaciju. Ali zbog toga sam imala prilike pisati onu probnu državnu maturu, a na faks sam se upisivala normalno preko prijemnog ispita. Meni su matematika na državnoj maturi i matematika na prijemnom bili nebo i zemlja. Na probnoj maturi sam uz 0 učenja prošla i dobila iznad prosječni rezultat (i iz matematike i iz ostalih predmeta), dok sam za prijemni išla na pripreme i učila baš puno, a opet mi je prijemni bio oko 10 puta teži i riješila sam puno manji postotak,ali dovoljno za upad.

Uglavnom, sljedeće godine na državnoj maturi je naš faks tražio samo osnovnu razinu matematike, na što smo mi iz prijašnjih generacija baš popadali u nesvijest. Mislim viša razina je bila jedno 10 puta lakša od prijemnog, al osnovna je doslovno bila nešto na razini osnovne škole. Uglavnom, ta generacija je isto tako puno više padala kolokvije, imala lošije rezultate na ispitima, lošiji prosjek itd. Moje mišljenje je da je nažalost matura brutalno snizila kriterije za upis na neke fakseve i da se na taj način upisuju manje kvalitetni studenti. Al opet, to je samo moje mišljenje...a nije zapravo ni tema
domella is offline  
Odgovori s citatom