Pogledaj jedan post
Old 16.12.2016., 09:26   #11
Quote:
Schenk kaže: Pogledaj post
Za mene velika glupost...ako vec imate 50/50 onda je duznost roditelja da i 50/50 sudjeluju i u troskovima djeteta...za mene su mame koje ne zele da im bivsi placaju alimentaciju ili milijunasice ili glu...e. isto tako i muski koji ne zele ili im nije u interesu platit ili dat nesto novaca za svoje dijete nisu normalni....nije ni cudno da svijet ide k vragu
50/50 ne definira samo vrijeme provedeno kod roditelja nego i sve ostale obaveze. Ukolko se postigne takav dogovor onda se smatra da nema potrebe za placanjem alimentacije. Alimentacija je za djetetove potrebe i ukoliko su te potrebe zadovoljene u smislu da ima gdje spavati, jesti, obuci i slicno onda nema potrebe da drugome to nadoknadjujes. Kod mene je situacija da su djeca pola mjeseca kod jednog a pola kod drugog i dijelimo fiksne troskove na pola (izvanskolske, prehrana, instrukcije itd). Ne pada mi na pamet jos i alimentaciju placati kada su djeca pola vremena kod mene.
Za ostale stvari poput rodjendana i slicno isto pokusavamo da bude 50/50.
Napominjem da je to sve na usmenom dogovoru jer smo bivsa i ja napokon uspjeli postici dogovor.
Iduce godine cemo to i pokusati legalizirati i mozda dobiti i prvu pravomocnu presudu. Ja sam napravio sve da to bude moguce. Kupio sam stan blizu njih tako da im je skola cak i blize od mene i osigurao sve uvjete za djecu.
Vidjet cemo sto se u suradnji s centrom moze napraviti da tih 50/50 bude i skroz legalno.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom