Pogledaj jedan post
Old 07.04.2017., 13:52   #37
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Npr, bila sam prošli tjedan na uvodnom razgovoru za upis u školu. Jedna mama je odmah pitala može li se birati učiteljica. Pedagogica je rekla da su sve 3 jednako stručne i da nema razgola za to, ali je ova svejedno opet inzistirala na izboru.
Nisam sigurna u dobrobit toga.
Eto, ja ću potvrditi da ti razmišljanje ide u dobrom smjeru.

Moje iskustvo.
Na upisima 2016/2017 nastala je kod mene u kvartu fama oko jedne učiteljice.
Škola je relativno mala, jednosmjenska, znalo se da će biti samo dva razreda prvaša i znalo se koje učiteljice dolaze na red.
Iz nekog razloga, proširila se vijest da je jedna superduper, druga u kurcu teškom, stroga, nefleksibilna, "pred penziju" kao da je to nešto loše i svi su unutar dva mjeseca napravili cijelu paniku oko toga da im dijete mora ići u razred superduper učiteljice.

Osobno nisam dozvolila tu paranoju, odnosno kad me na upisima pitala imam li možda kakvu želju po pitanju razreda, zamolila sam da bude kod strože učiteljice, jer sam imala nekih naznaka da bi tako bolje funkcionirao.
Moram priznati da me vikend pred polazak zabrinulo to što se ja oko toga uopće ne brinem, a paranoja oko škole jest taj vikend dosegla vrhunac.

Desilo se sljedeće.
Razred "popularne" učiteljice je živa jeza, imaju ogromnih problema. Jedan od tih problema je sastav učenika (većina su prijatelji iz vrtića i dinamika odnosa je već postavljena te učiteljica na dinamiku razreda nije sposobna/voljna utjecati), drugi problem je prevelika popustljivost učiteljice, treći jest nevoljkost roditelja da rješavaju situaciju.

Razred "nepopularne" učiteljice ima odličnu dinamiku i veću pasku. Većina djece se nije poznavala, i međusobni odnosi su tek bili zadnjih mjeseci u nastajanju. Na njih se moglo utjecati i utjecalo se pozitivno.

Roditelji problematičnog razreda nisu ni najmanje zadovoljni, roditelji neproblematičnog razreda vrlo su zadovoljni (u njih ubrajam i sebe).

Sad su upisi 2017/2018. Moja prijateljica, koja ima sina s poteškoćama razvoja govora te je prošle godine dobila za sina odgodu, nedavno je bila na razgovoru u školi oko upisa (morali su ju ranije obraditi, radi eventualne individualizacije) te izrazila želju da joj dijete bude u "mirnijem" razredu, odnosno da se uzme u obzir pri slaganju razreda da joj dijete treba mirniju, tišu, disciplinarniju okolinu i da moli da ga se stavi kod takve učiteljice, odnosno one koja je to spremnija postići.
Na to je dobila odgovor da su unatrag nekoliko godina izlazili u susret roditeljskim željama, no da im se to prošle jako obilo o glavu i da su si stvorili problem koji im je sad vrlo teško riješiti, jer su slagali razred prema željama (prisustvo prijatelja, "bolja" učiteljica") i to više neće raditi.

Tako da mogu potvrditi da si na dobrom tragu.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom