Pogledaj jedan post
Old 19.04.2017., 08:28   #122
Quote:
dorinne kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! Vec sam 6 dana na terapiji xanaxom 0,25 g( 1-3) dnevno i osjecam se zadnjih dva dana , a posebice danas vrlo smireno.. dijagnosticiran mi je je f.41.panični poremećaj. ima li taj osjecaj smirenosti veze s kontinuiranom konzumacijom lijeka, ili je vezan uz nesto drugo, npr.prirodno smirivanje organizma jer trenutno nisam pod utjecajem stresora? Zapravo me zanima koliko dugo utjece jedna navedena doza ksanaksa na organizam, do ponovnog djelovanja druge doze?? I nakon koliko dana otprilike organizam stjece ovisnost o xanaxu… uz xanaxs mi je propisan i AD seroxat, a svakako ne bi htjela uci u pakao ovisnosti..
Ovisnost o anksioliticima se krene razvijati pri svakodnevnom korištenju od cca mj dana. Probaj ne uzeti X (preskočiti dozu) ukoliko se osjećaš okej. Naravno da se anksiozni simptomi mogu smanjiti micanjem stresora. Djelovanje Xanaxa je 2-4 sata. Xanax ne liječi anksioznost, samo privremeno ublažava simptome. Cilj farmakoterapije uvijek bude biti bez simptoma uz AD (u tvom slučaju Seroxat). On ne stvara ovisnot, ali se sa njega treba vrlo polako (i uz nadzor šrinka) uvoditi i isto tako micati (male po male doze, ne početi i ne prekidati terapiju naglo).
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom