Pogledaj jedan post
Old 01.10.2017., 22:26   #45
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Svaka aktivnost košta, a naveo sam ti primjer besplatnog Sljemena, ali kada dođes na vrh stvari se promjene. Zamisli da se nas dvoje dogovorimo za Sljeme, kao što sam naveo, ja vadim nešto iz ruksaka za 10 kn, a ti naručuješ grah, štrukle , pivo, nije to sada ne znam kakav iznos, ali za nekoga je, ti ćeš reći ne, ja cu isto nešto za 10 kn, iako zarađuješ 4 puta više od mene i to si možeš priuštiti
Takva situacija sigurno ne znači odmah raspad prijateljstva i automatsko razilaženje. Onaj tko ima može počastiti. Ili se može prilagoditi i naručiti nešto skromnije, neće taj jedan dan umrijeti od gladi. A mislim da je lakše bogatijem se odreći nekog užitka ili ga samo odgoditi za drugu priliku, nego onome tko nema izmisliti nepostojeći novac ili pasti u dugove.

Pitanje za Etiketu: misliš li da bi udaljavanje moglo biti zbog nekog drugog razloga koji nije vezan uz posao i financije? Je li bilo kakvih drugih neslaganja? Jesu li ti što spočitavali? Sad kad ovako pišeš, teško mi je vjerovati da je samo novac u pitanju.
__________________
čisto protuslovlje
rachael is offline  
Odgovori s citatom