Pogledaj jedan post
Old 23.11.2007., 14:08   #62
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Nije to baš tako simple...

Kako onda pratiti koliko dugo je koja dionica u porfelju?

I dalje tebe nitko ne onemogućava u špekulacijama. Zar nije to bio cilj??? Ili je ipak bio cilj na našoj koži puniti državni budžet?
Ma hajte molim vas, da bi se to obavilo kako treba, treba svaku transakciju pratiti.
Ne, Jurčić je to o špekulacijama lupio par puta, ali čini mi se da to više ne spominje od kad spominje granicu od 50.000 kn. Nažalost, Čačić je to počeo spominjati
Ograničavati špekulante je žestoka nadogradnja već postojećeg sustava PKDa i mislim da se ne može početi od toga, treba se postaviti temelje, a to je ovaj model koji sam napisao. Kad to sve proradi, može se smišljati da se jednog dana uvede ograničavanje kratkoročnih investicija, ali osobno sam jako protiv toga, ograničavati i kažnjavati daytradere je čisto silovanje tržišta. Ako sam ja u 10 ujutro uložio lovu u neku firmu i u podne je objavljena vijest po kojoj je druga firma daleko bolja investicija, ne vidim razlog da se mene kažnjava za to što nisam imao tu informaciju 2 sata prije.
Osim toga taj model s "neoporezivanjem" ako se dionice drže neko vrijeme mislim da imaju samo Njemačka i Austrija (možda se varam). Ali u svakom slučaju manjina ima takav model, nema nikakvog smisla od nule odmah prijeći na takav "napredan" model.

Zašto bi se trebalo svaku transakciju pratiti Pa, jel se prati svaka pojedina transakcija poduzeća ili se oporezuje dobit na kraju godine?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom