Tema: Izdajanje
Pogledaj jedan post
Old 08.02.2009., 21:19   #13
Moj O ima 6 mjeseci i hranim ga isključivo svojim mlijekom na bočicu. Moj problem su bile uvučene bradavice, te sam prva 2 tjedna dojila preko šeširića. Ubrzo mi je bilo jasno da je takvo dojenje neučinkovito, da imam sve manje mlijeka i da on jede sve više adaptiranog, a bez šeširića nikako nije uspijevao prihvatiti dojku. Odustala sam od dojenja i počela se izdajati. U početku bih svaka 3 sata izvukla jedva 40 ml, ali nisam odustajala niti po noći. O se budio svaka 3 sata i nakon što bi zaspao, ja sam se izdojila. U početku je omjer adaptiranog i izdojenog mlijeka bio 50:50, no do kraja 2 mjeseca smo u potpunosti izbacili adaptirano i O je pio oko 800ml moga mlijeka dnevno. Ja sam imala i više od toga pa sam dio smrznula. Kada sam uspostavila dovoljno mlijeka, izdajala sam se 3 puta po danu i jednom po noći, cca 200ml u jednom izdajanju. Sada smo počeli jesti kašice pa se više ne izdajam po noći nego samo 3 puta po danu i koristim smrznuto.
Uglavnom, meni je mlijeko krenulo tek nakon 5 tjedana, a nakon 2 mjeseca sam ga imala dovoljno. Samo se moraš redoviti izdajati i izvuči apsolutno sve iz obje dojke.
M&R is offline  
Odgovori s citatom