Tema: Mariologija
Pogledaj jedan post
Old 20.10.2011., 07:43   #87
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Da, rekao je da se možda neće moći razumski izaći. A to znači da možda i hoće. Prema tome, to nije kontradikcija. Jer kod kontradikcije nije moguće izići, tu nema prostora za nikakav možda.
Na posve isti način se može reći i da će se jednom možda izići iz paradoksa trokuta s četiri kuta. Tako možemo podvesti sve kontradikcije po pod paradoks, i nema više problema. To je ono kad si naveo 500 biskupa koji kažu da je nauk razuman. Naravno da će ti biti razuman ako svaki razumski problem podvedeš pod 'tajna vjere'.

Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Ali ja ne negiram postojanje problema, koliko ti to puta moram reći. Da, problem postoji. Međutim, to ne znači da je nauk nerazuman, samo zato što neke stvari mi (za sada, a možda i nikada) ne možemo objasniti.
Ne možemo objasniti ni kako trokut s četiri kuta nije kontradikcija, no to ne znači da je to nerazumno, jer možda jednog dana to uspijemo objasniti. No to neznači da bi matematička teorija koja uključuje takav objekt bila nerazumna, to je samo paradoks, a ne kontradikcija. Daj pošalji takvo nešto u neki matematički časopis (ali ne kao vic u dječji časopis ) pa pogledaj što će ti reći. To i je zapravo smiješno i nerazumno s vama, što uzimate očite kontradikcije i podvodite ih pod 'tajna vjere' i onda tvrdite da vam je nauk savršeno razuman. To se ni u matematici, ni u fizici ne radi.

Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Sad ćeš ti popiz... ali ja svejedno moram reći: fizika također ima problema i kontraverzi, ali ne smatramo je radi toga nerazumnom.
Naravno da ću popizdit, kad to jasno pokazuje koliko čak i obrazovani fizičari ne razumiju stvari, a još se hvale svojim poznavanjem filozofije znanosti koju navodno poznaju bolje od većine ljudi s matematičkog odjela i odjela za fiziku gore na zagrebačkom PMF-u. Štob se reklo - ako si im ti najbolji, a kakvi su ti drugi. I u matematici i u fizici se bez problema napuste teorije koje se pokažu pogrešnima, i uspostave se nove. U katoličkoj teologiji se to ne može napraviti jer su kao objavljene od Boga. I šta vam onda preostaje nego svaki problem podvest pod tajna vjere.

Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Ti si mi ukazala na neke moje zablude po tom pitanju, to je točno. Još jednom, hvala ti na tome!
Al džabe. Sad to samo usnama štuješ, a logika postupanja ti se još uvjek oslanja na ona stara vjerovanja koja ti se više sviđaju.
Lutnja is offline  
Odgovori s citatom