Tema: Sirova hrana
Pogledaj jedan post
Old 16.04.2012., 06:25   #94
Quote:
Göttspöđä kaže: Pogledaj post

Ne bi vjerovao koliko sam ju proučila. Radim sa hranom i ljudima i većina razgovora na poslu se vrti oko nutricionizma a i konzultirala sam se nebrojeno puta sa onima koji su u nutri-vodama daleko duže nego ja. Dosta smo individualni i nekome čak i može odgovarati (pogotovo lijenčinama koje prde po cijeli dan u uredima i onda pred TV-om), ali većini ne paše. Nije dovoljno, većina traži obrok složeniji od blitve, banane i par žlica namaza od lješnjaka iz blendera. Zašto? Jer smo svejedi.

Ovaj princip je OK kao doručak ili možda kraći period, tipa ljeti, ali dugoročno vodi do pothranjivanja. Ono što brojni protumače kao napredak (naravno, prije toga se kupaju u salu i jedva čekaju da izgledaju kao pseća kost) u izgledu je za početak, nakon povlačenja masnih zaliha, povlačenje mišića. Naravno da se osjete fantastično. Zamijenili su svakodnevni bijeli kruh, ogromne količine šećera, pohane mesine i ostatak sranja nečim lakšim. I to je super, ali ja sam vidjela žene i muškarce koji se vrate nazad na konvencionalnu hranu .

Po meni je lakše i dugoročno zdravije šutirati hrpetinu smeća van i živjeti uredno. Mislim da smo pričali o tome već ti i ja, na drugom mjestu. Čim prste mora uplitati suplementacija, to nije to.

Također, raw domena je savršeni poligon za prodaju bullshita kao što je superfoods. Acai, maca prah, goji... Naravno da ti to treba kraj svih tih sokića. Ali, možeš li ih metabolizirati kako spada? Treba li ti acai kraj kupine i goji kraj mrkve? Sve što nam treba da budemo zdravi imamo u krugu od 100 kilometara. Ovo je jako važno. U protivnom bi civilizacije padale kao muhe.

Većina u to ulazi iz etičkih () i estetskih () razloga. No, sve što sam dosad u životu naučila o hrani se može svesti na ciljanu raznolikost. Ne nužno meso, ne shvati me pogrešno. Ja još uvijek vjerujem da dobar dio vegova jede šarolikije i raznovrsnije od prosječnog mesojeda. Problem je kad počnu zavirivati u moj tanjur.

Mene zapravo zaboli što tko jede, dokle god ne prodaje ovakve fore kao ultimativno zdravlje a zapravo forsira svoja tanjursko-etička načela. Da ne ispadne kako brljam bez veze, 99% sirovojelaca koje znam su prije toga bili etički vegani.
da. sve kaj nam treba imamo tu u našem kraju
no koji put zašto ne bi kupili mango ili ananas?
antik is offline