Pogledaj jedan post
Old 09.06.2012., 09:44   #6
Na porodiljnom sam do 9.mjeseca, znači kući sam, ali...
dogodi se da moram u obližnju trgovinu ili na primanja u školu, budući da imam 2 školarca. Starija ima uskoro 9 godina, ali već od osme godine ostne sama kući dok ja "odletim" u trgovinu ili na primanja ovoj srednjoj (ima 7 ipo). Pričuva i najmlađu (samo ako spava) dok ja to obavim. Inače je jako samostalno i odgovorno dijete. Srednja, nema šanse da ostane sama pa to i ne tražim od nje. Jednostavno nije spremna pa onda vučem sa sobom i nju i najmlađu na primanja sa sobom.
Čini mi se da ona neće biti spremna do svoje 12.godine.
Šta ću, moram se tako organizirati jer sam sama s njima (pola godine), baka ih pričuva kad imam roditeljski (roditeljski se razvuče i na sat ipo), a toliko se ne usudim ih ostaviti.
Znači, ostanu same na 10-ak minuta s tim da uvijek nosim mobitel i zovnem ih u tih 10 minuta po 2 puta, ili ako je red na blagajni pa ih obavijestim da pričekaju još koji minut. I upravo ovo što zakon kaže je daleko od mogućnosti roditelja jer se radi punom parom i kad bi zakon poštovali plaće bi nam odlazile i na cjelodnevni boravak (produženi), a i na tete čuvalice.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom