Pogledaj jedan post
Old 02.08.2012., 08:02   #44
Quote:
MrJebSe kaže: Pogledaj post
moj slučaj je ovakav:12.travnja 2012 potipisao sam ugovor o radu na neodređeno vrijeme u inozemstvu (Njemačka) sa tvrtkom Adrion d.o.o.Nakon potpisanog ugovora poslodavac mi je rekao da pričekam tjedan dana dok on ode u Njemačku i podnese zahtjeve za vize.Međutim prošlo je tri tjedna i htio sam da mi vrati radnu knjižicu i odjavi me,međutim poslodavac mi ne odgovara na pozive niti SMS poruke i odbija me na moj zahtjev dati otkaz,saznao sam da je poslodavac u Njemačkoj i da se ne želi doći u Hrvatsku da mi potpiše otkaz.

Šta sad da radim?
koji je datum naveden kao početak važenja ugovora o radu?
provjeri na hzmio jesi li uopće prijavljen.
ako si prijavljen napiši otkaz ( ti daješ otkaz poslodavcu-osobno uvjetovan otkaz), uz otkaz priloži i zahtjev da ti na tvoju adresu pošalju kopije odjave sa hzmio i hzzo, tvoju radnu knjižicu i poreznu karticu, ako si ju predao poslodavcu, u roku od 8 dana od dana prestanka radnog odnosa. pošalji sa povratnicom na službenu adresu poduzeća u hrv. u slučaju da u roku ne ispune što si tražio, prijavi online drž. inspektoratu da ti ne vraćaju tvoje dokumente.
ako uopće nisi prijavljen, samo pismeno zatraži svoje dokumente, i opet ako ne odgovore u roku 8 dana od primitka-prijavi drž. inspektoratu.
naravno možeš i otići napraviti novu radnu knjižicu, o svom trošku, uz propisanu proceduru poništenja stare.
knjiza is offline  
Odgovori s citatom