Pogledaj jedan post
Old 18.04.2016., 13:21   #137
Quote:
dino osk kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ovako, ne znam jesam pogodio temu, pošto se ja baš ne razumijem u ovo sve, ii pišem za svoju djevojku, tako da nemojte zamjerit. Znači prije jedno 2, 3 tjedna tijekom seksa su joj se poceli dogadjat problemi da osječa pritisak kada sam u njoj, ii jednostavno ne ide, kaže da je osječaj jako čudan, da je boli, ii taj pritisak da ima. Takodjer je i napirena u donjem dijelu stomaka i ko da će dobit mengu, aa ona joj prošla. Sad je u strašnoj panici, jer je i inače tako bojažljiva oko zdravlja, plače non stop jer misli da je nešto najgore, ii pričala mi je za ovaj vaginizam. Kod ginekologa je naručena tek 11., tako da će izludit, a ne znam kako joj pomoći. Pa molim ako neko nešto više zna. Hvala!
Psiholog sam po struci no o samom vaginizmu kao takvom znam veoma malo. Nikada nas nitko nije "maltretirao" s time,jer se samim vaginizmom kao takvim bave seskolozi i/ili seksualni terapeuti,a ne psiholozi. Psiholog može (a ne mora) biti uključen u riješavanje problema osobe koja pati od spomenutog poremećaja,ali NIJE ključna osoba za rješavanje istog. To prvenstveno,kao što sam već napomenula,obavljaju seksualni terapeuti.
Ovo je ono što ja znam o vaginizmu kao takvom (pročitajte,možda vam pomogne):

Vaginizam je po definiciji neugodan osjećaj stenjanja vanjskog djela rodnice zbog čega je nemoguć seksualni odnos,a katkad i bolo kakva penetracija u rodnicu. Dakle,vaginizam predstavlja neugodan,ponekad i bolan,osjećaj kod svakog pokušaja ulaskom penisa u rodnicu. Vaginizam se dijeli na dvije vrste:
jedan kod kojeg se ovo nevoljko stezanje mišića događa jedino u seksualnom odnosu.
Druga je vrsta kad žena ne može podnijeti penetraciju bilo koje vrste,te je nemoguće obaviti ginekološki pregled,ženi je nemoguće staviti tampon ili prst u rodnicu. Najčešće,prilikom penetracije penisom,osim osjećaja nelagode i/ili boli postoji i osjećaj neugode,anksioznosti,straha,želje da se prekine s odnosom i daljnojom penetracijom.
Dakle,prema ovome što sam napisala o vaginizmu ja osobno ne bih rekla da tvoja djevojka pati od istog.
P.S. Jedna mala napomena - od vaginizma uglavnom pate ,mlađe djevojke,pa bi informacija o tome koliko tvoja djevojka ima godina,uvelike olakšala definiranje njezinog problema,za koji osobno mislim da nije vaginizam,ali eto.
zlakraljica is offline  
Odgovori s citatom