Pogledaj jedan post
Old 13.07.2016., 18:15   #3743
Quote:
jhnp kaže: Pogledaj post
Sasvim je jasno da je Cameron obećao Brexit iz pukih predizbornih političkih računica, i utoliko je stvar uspjela: konzevativci su na vlasti, a ne kakva koalicija laburista/škotskih narodnjaka/liberala, što im je dotad bila vrlo realna opasnost.

No nije mi nimalo očito tko će konkretno profitirati ako do razlaza s EU stvarno i dođe. Pitam se komu je to u interesu, jer iako će razlaz biti općenito loš za UK, to nipošto ne znači da se neki ne će itekako okoristiti.

Predpostavljam da se radi o kakvom pranju novca ili nekim drugim sumnjivim poslovima, kojima je EU smetnja ili potencijalna smetnja. To mi međutim nije u struci pa možda imam krivo.
Do Brexita je došlo referendumom, slobodnim glasanje građana UK, ne vjerujem da je bilo nekih makinacija ili zbog pranja novca itd. No nadamo se da ako UK izađe iz EU, da ne ce biti tako strašno, kako neki analitičari predviđaju.

@nevenb: nisi do kraja rekao oko izmeta u New Yorku, rekli su da će se dogoditi, ako se ništa ne učini, a učinilo se, i to je početak američke industrijske revolucije, neki Bill Gates toga vremena izmislio je pelene za konje.

@panipat kaže da su glupi glasali za Brexit - please, nije u redu da vrijeđaš Graziju.
Blues Dada is offline