Pogledaj jedan post
Old 12.03.2017., 21:52   #4
Ja sam bezuspješno isto tražio nešto uz more iako sam hrvat koji živi tu.
Ne razumijem zašto ljudi daju agencijama a one se pak oglašavaju na njuškalu npr. Pa mogli su i sami dati na njuškalo i javljati se ljudima, prije puuno prije bi prodali.
Ovi agenti su najčešće su neki mutikaše i sve bi nešto na brzinu, čekaj malo trebam ja sve provjeriti, gruntovnicu-katastar, da li je nekretnina ilegalna pa legalizirana, što je ilegalno građeno, što legalizirano.
Na stranicama nekih piše da se pokazivanje mjesta smatra da te je doveo u vezu s kupcem ??. I praktički ti može naplatiti 3%
Neki su me tražili OIB, ime prezime, adresu pa će mi onda kazati broj čestice , ma da ne bi..

Iskreno ljudi će puno teže prodati to, neke agencije su pristojne no većina nekretnina na jadranu uvijek ima neke skrivene nedostatke koji se iskopaju nakon nekog vremena..a najčešće su debelo precjenjene, pa se u njih mora debelo uložiti..

Uvijek je bolje ostvariti kontakt s fizičkom osobom nego agencijama, zato ne znam zašto ljudi daju njima..ja ne bi nikad. Da, one koje imaju veze, ali one koje daju u oglasnike to se može i sam, nije vrag da je prodavateljima problem toliko odgovarati na pitanja..ako je onda nešto kriju..
Uglavnom Hrvatska i dalje pati od bolesti slijedećeg opisa: čekam nekog bogatog s koferom punim para, a u međuvremenu ću čuvati precjenjenu nekreninu i čekati i dalje dok se takav ne pojavi.
Ja sam odustao od traženja jer nema ništa value for money. Ako je i bilo to je "otišlo".
treba se čuvati jer katastar je dolje a i općenito u hr cirkus. Sve je nerješeno. Nekad putevi znaju katastarski prelaziti preko tuđih čestica.
Online katastar pokazuje zemljište na krivom mjestu, uglavnom čudo jedno nesređeno kod nas, neće to tako lako se ispraviti...
Imamo 600000 legalizacija..to se ne zna ko pije ko plaća, nikad nismo imali strategiju građenja a birokracija je natjerala ljude da sami zidaju..dolje ima svega..
Ako ideš sam tražiti pojest će te za doručak, ja nikad ne bi išao u razgledavanje dok nisam vidio da je sve čisto. A to je na moru rijetkost.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom