Tema: Sirova hrana
Pogledaj jedan post
Old 08.10.2017., 09:04   #6078
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Dobra vecer svima, danas cu kratko, da vas ne davim svakodnevnim izvjestajima o svakoj sitnici detaljno

Prije svega, hvala Lorelei, Ibrahimu i ostalima na savjetima
Procitam vase upise i po nekoliko puta dok mi ne sjednu sve informacije i svi savjeti, kako spada i na pravi nacin.

Danas mi je vec bilo lakse i nije bilo slabosti ili osjecaja s upitnikom iznad glave. Danas sam.pogledala jos nekoliko videa, dobila jos par ideja i shvatila jos neke stvari.
A to je da se bolje osjecam nakon obroka nego nakon smoothia. Dobro, voce stavim ujutro u blender, danas mi je bilo malo i muka jer mi je to sve preslatko i previse okusa ima za moj ukus. Ali povrce mi bolje odgovara u prirodnom obliku nego miksano. I imam osjecaj da me vise zasiti nego kad ga progutam kao sok, sto je i logicno.

Probat cu smisliti nesto da ujutro takoder koristim vise povrca, jer ovih par dana popila bih ili pojela vocnu kasicu, jutros sam stavila i datulje, katastrofa, meni je to uzasno slatko i tesko da bi se prislila opet ih jesti, probat cu naci neki neutralni smoothie za ujutro, koji mi nece stvarati teret za zeludac, a koji ce biti dovoljno hranjiv.
Buduci da voce bas ne volim, lakse mi je samljeti ga i uzeti u tekucem obliku, tako bar nesto voca pojedem/popijem.

Koliko sam uspjela vidjeti na stranim videima, svi koriste jako puno prasaka, proteina i dodataka prehrani. Koristite li ih i vi takoder?
Ja sam izbacila sve, kupila sam samo moringu zbog zeljeza, ali od prasaka i tableta sam pobjegla, nadam se, ne tako da bih sada koristila isto to, samo u drugom obliku.
Takoder vidim da koriste prilicno zacina.
A meni je sva ta hrana nekako najbolja prirodna. Nemam potrebu, barem ne jos za slatkisima ili da sad izmisljam kerefeke od hrane.
Mozda kasnije kad i ako mi ta prehrana postane jednolicna i dosadna, mozda cu tada posegnuti za tim kolacima i slatkim receptima, ali sada bih se htjela malo udaljiti od salata i smoothia. Jos nisam probala sirove tikvice i bundevu i sutra ih namjeravam isprobati. Nadam se da ce mi biti dovoljno ukusne i zasitne
Nekako me sve vise vuce skroz sirovo, a sve manje kuhano, mada sam brzo gladna nakon sirovog obroka i jos uvijek te kuhane obroke jedem vise iz opreza nego iz zelje i potrebe.

Eto, htjela sam u dvije recenice strpati najbitnije, ali ocito sirova hrana utice i na dar govora...
Ja isto više volim voće i povrće u prirodnom obliku nego u smootiejima. Ali nema šamce da pojedem sirovu bundevu (tikvice iz mog vrta bez problema, tikve s druge strane su toliko tvrde da se namučim na njih izrežem na komade koje mogu ubaciti u blender).

Ne koristim nikakve dodatke prehrane, a moja prehrana zimi je jako jednolična, plus jedem minimalno tako da sam uvijek lagano gladna. Moje kće, koja je stručnjak za nutricionistiku (a i ona je vegetarijanka kao i ja) svako toliko zabrini se za moje zdravlje jer premalo i prejednolično se hranim i potjera me na pretrage, i uvije sve bude u najboljem redu.

Ali moj način prehrane uvijetovan svijetonazorski tako da ne prizivam nikog da me slijedi
Begemotica is offline