Pogledaj jedan post
Old 18.05.2008., 22:58   #273
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Ja ne uspoređujem Hrvatsku sa Nizozemskom, ali ne vidim zašto bi se Nizozemskoj trebalo težiti?
Ok, ako gledamo određene stvari koje si ti gore nabrojala, ali kao što rekoh, meni pretjerana liberalizacija nije dobra.
Samo to.
Ma nisam ni ja rekla da bi trebali teziti bas Nizozemskoj (mada bi se i od nje dalo nauciti dosta stvari), postoji puno bolje sredjenih drzava, i Svedska je jedna od njih, doduse, bila sam samo na jedan dan u njoj, no dosta sam toga cula, procitala.., no vidim da tu neki ljudi s toliko strasti pljuju po Nizozemskoj, zgrazaju se, a ne vide kako je u njihovim drzavama, tj. Innocent je napisala da bi bilo super da smo i mentalno i geografski malo blize Nizozemskoj, s cime se, usput, slazem, na sto su se javljali ljudi koji su joj govorili kako nema pojma o cemu govori, a nisu argumentirali zasto se ne slazu s time. Smatram da Nizozemska nije idealna, raj na zemlji, s nekim stvarima u vezi s njenim uredjenjem se ni ja ne slazem, no usporedjivati je s Hrvatskom?! Hm, hm.. Ne bi islo. Pogledajmo samo razliku u standardu.

Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Pa, ne mogu reći da su i drugi takvi. Je, ima ih, ali Nizozemci su svi odreda takvi.

Bit tog posta je bila ta da ako već imaju toliku liberalizaciju i ako su već toliko uber-šta-ti-ja-znam-što-sve-ne onda se to može i pokazati, ili?
Hm, ja za Britance mogu reci da su poprilicno raskalaseni van svoje zemlje, no opet, ne svi, ne ni vecina, nego vecina onih koje sam ja upoznala, a tih je, s obzirom na to koliko Britanaca ljetuje izvan Velike Britanije, malo. I opet ponavljam da nisam upoznala mnogo Nizozemaca izvan Nizozemske pa ih ne bih zeljela ni komentirati. Daleko vise sam upoznala npr. Britanaca, Talijana, Francuza.. pa njih jos nekako i mogu, no stvarno, mozda sam upoznala dva-tri Nizozemca u Hrvatskoj i opcenito u zemljama koje nisu Nizozemska.
*Ana# is offline  
Odgovori s citatom