Pogledaj jedan post
Old 24.01.2012., 11:13   #1
Kako spriječiti oštećenja alu felgi?!

Kupio sam auto sa 17-colnim felgama i niskoprofilnim gumama. Kad sam ga kupio jedna alu felga imala je jedno manje oštećenje. Tjedan dana kasnije i JEDNO spuštanje sa asfalta i imam što vidjeti - tri oštećene, zguljene, do laka izgrebane felge. Nisu to neka jaka oštećenja, ali je izgrebano tako da bi trebalo lakirati, više ne izgleda kao novo. I odlučim ja da više nema silazaka s asfalta, poludio sam totalno kad sam to vidio. Frajer u tri godine napravi jednu crticu, a ja u SEDAM dana oštetim tri felge. I nakon dodatnih tjedan dan pogledam ponovno felge i imam što vidjeti - ova jedina koja nije bila oštećena ima na krajnjem rubu (kod gume) udubljenje u obliku kamenčića, okruglo, kao da je netko rastalio leguru alu felge i unutra napravio odljev tog kamenčića. Oštećenje vrijedno zamjene cijele felge. I par centimetara dalje još jedna ogrebotina. Od čega je to? Od rupa na cesti? Od kamenčića? Ne sjećam se da sam igdje postrugnuo, apsolutno nigdje. Ne znam kako da ovo spriječim jer još nisam ni uzeo kasko a već imam 300 Eura popravaka na felgama.
Drago_Gervais is online now  
Odgovori s citatom