Tema: Barcelona
Pogledaj jedan post
Old 11.06.2013., 14:51   #3032
Barca - skuter?!?

Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Ma bic je prva liga u Barci
Pa, da se niste odlučili unajmiti skuter! Prvo, košta Vas više nego da se vozikate sa javnim prijevozom i još lijepo komotno gledate kroz prozor.
Bez stresova i strahova da će Vas netko "dokačiti" s leđa.
Svake godine sam u Barci dva - tri tjedna i nikada nisam potrošila više od 10 eura niti na javni prijevoz, a kamoli na skuter.
Dolazila sam - i odlazila - i autom i avionom i ako ste imalo snalažljivi - dobra karta grada vrijedi Vam više od najboljeg skutera.
Što se bicikla tiče - da - oni su Vam samo za starosjedioce.
Oni imaju za te bicikle nekakav pokaz kojim se automatski bicikli otključavaju i na istu foru - zaključavaju.
Oni to plaćaju na godišnjoj razini i to neku simboličnu cijenu.
Ako imate imalo avanturističkog duha - krenite u najbliži "lokalni" mercator i - "spanđajte" se s gazdom.
Tako sam i ja došla do bicikla.
Koristila sam ga 15 dana, a ako me netko i zaustavio - glumila sam njemu osobu.
Kraj toliko turista, kontroli se ne da mahati rukicama i nogicama s jednom babom na biciklu.
Slijedeća Vam je opcija tržnica, gdje se sa sitnu lovu možete svašta dogovoriti.
Pa, čak i da Vam "drpe" neki skuter na dva - tri sata.
Kraj tržnice (odmah do nje!!!) Vam je jedan mali lokalčić kakvih ima na svakom placu u Hrvatskoj. Konobarice već oko 10 ujutro imaju 1-2 maligana u sebi i - još im nije dosta.
Vrlo su kooperativne i ako kod njih potrošite 15-2o e (dan, dva) - pomoći će Vam i sobu pronaći, a skuter im zasigurno neće biti problem.
Ako baš inzistirate na tome.
Osobno, ja ne vidim baš nikakav razlog.
Tri dana sam trošila eure kod njih, a kako se zatvaraju u 18 h (vjerojatno neka veza i dogovor sa tržnicom) - kuhar mi je dolazil u hotel na svom rešou pripremati klopu i popiti sangryu.
Riba koju mi je donosio (nemam pojma kako se zove) koštala me 5-6 eura, a usluga kuhanja je bila besplatna.
To što je pripremio (paella, frigano nešto, salata nešto), ja sam uredno dijelila sa noćnim portirom da me ovaj lik od kuhara pusti na miru da odspavam noć.
Naime, on je na tržnici u 3 - 3,5 ujutro i onda odabere ribu koju će mi napraviti, odnese mom portiru u noćnu smjenu, ovaj to odloži u frezer, a - nakon 18 h navečer - mi na balkonu na rešou "opalimo" klopu.
I - svi sretni i zadovoljni.
Samo se treba snaći................
abosilj is offline  
Odgovori s citatom