Pogledaj jedan post
Old 20.06.2003., 11:07   #20
Gogo, ja se nikad ne bih dovela u situaciju da sudim nekome zbog bilo čega, u ovom
slučaju zbog siromaštva. Ti svjesno kritiziras vecinu ljudske populacije na zemlji, jer
siromasni su ta vecina. Nemamo svi iste startne pozicije na pocetku zivota, hoces
socioloske, obiteljske, psihofizicke.. Uloga okoline je da odgoji covjeka, da nije tako
imali bi instinkt i bili bi svi manje vise isti. Nije svatko sposoban brinuti se sam za
sebe, kao sto mozemo ti i ja, postoje potrebiti: bolesni, mentalno zaostali, invalidi.
Mislim da je problem kod covjeka danas sto je usmjeren iskljucivo na sebe, tako da sve
sto radi, radi zbog sebe i nema vremena ni sredstva da pomogne drugome. Za to nisu
krivi pojedinci, vec danas stvari tako funkcioniraju, svima nam je nametnut sistem.
Zato onaj bogatas koji se odrekne svog bogatstva nece bog zna koliko pomoci u globalu,
i siromasni ce i dalje biti siromasni. Zato jer 'nekome' tako pase.
Tako da je istina da smo manje vise nemocni u borbi protiv siromastva. Ali isto tako
trebali bi barem otvoriti oci i shvatiti, a ne misliti da je svatko kriv za svoju sudbinu.
Ljudi koji su imalo upoznali duhovnost, ne mogu razmisljati po modelu 'only
the fitest survive'. Uz duzno postovanje Darwinu, ipak mislim da misija covjecanstva
daleko nadilazi primitivnost odnosa predator-plijen.
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom