Pogledaj jedan post
Old 08.02.2009., 23:45   #85
Sad sam se tek prijavila na forum, i nadam se da će mi netko od vas moći objasniti što mi se dogodilo s mojojm macom. Pokopala sam ju prije dva dana, i još sam u šoku, i osjećam ju posvuda oko mene. Bila je stara 3 godine (još ne vjerujem da pišem u prošlom licu!!!), i bila mi je sve. Kada je imala 6 mjeseci, pala je s 5 kata, i mislila sam da neće preživit, ali tako je bila jaka, da se oporavila, samo joj se jedan živac malo ukliještio kod repa, i veterinar je rekao da, obzirom da je mlada, bi trebala biti dobro. I oporavila se, samo što nije mogla baš kontrolirati mokrenje, tj znalo joj je pobjeći... Ali nije mi bio problem za njom čistiti svaki dan, jer mi je davala toliko ljubavi i veselja, da mi nije bilo teško. Prije mjesec dana doselio mi se dečko, i ne znam, da li je to bio razlog njene promjene, ili to što se on nije naučio na životinju u stanu, koja hoda po svuda, te su svaki dan bile svađice između nas kak oto mogu dopustiti, dati joj da hoda i leži posvuda.... Mani je to postalo normalno u ove tri godine, ali razumijem da nekome tko nije na to navikao, ne može niti odmah prihvatiti. Ona se počela drukčije ponašati, na njega je počela siktati, bježati u ormare (da, i po tome je bila posebna, znala si je vrata otvarati sama, od ulaznih tako da skoči na kvaku, do ormara za robu itd...), i njega napadati.... Ne znam... Išla sam kod veterinara, i tamo je bila luda, u Plavom križu (NE PREPORUČUJEM!!!!!) se nisu usudili dotaknuti ju, izvadili su joj krv, i mokraću, i sve kao ok, ali su mi rekli da možda ima kamence u mjehuru, i da napravim ultrazvuk, i za to su me opalili 700 KUNA!!!!! A mačka je tonula, u zadnjih tjedan dana je dobila kraste po trbuhu i iza ušiju, počelo joj je padati krzno... odem na fakultet, uslikaju ju, i kažu da ima prehladu!!! i da joj dam neke antibiotie, te da su kraste od opeklina, tj kao da se spržila na bojeru (tamo je znala ležati ponekad), i da dođrm za 10ak dana, i da joj nije ništa. I ja sva sretna, doće sebi, donesem ju doma, ali i dalje ne jede, pije malo vode kad joj donesem, i samo leži.... I tako, dođem s posla prije dva dana, zovem ju ( a uvijek me čekala na vratima!), i nađem ju na jednoj polici,... mislim spava... dotaknem ju, i sva se stresem.... hladna, nepomična, i mrtva....
I sad nka mi netko kaže od čega? Zašto? Bila sam kod veterinara, probala sam sve, što se dogodilo? Nikako da izbrišem njenu sliku iz misli, samo da mi je znati od čega je umrla, što ju je dotuklo? Može li životinja umrijeti od tuge?
AFRODITAX is offline