Pogledaj jedan post
Old 18.10.2010., 11:21   #72
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Što bi se to moglo desiti djetetu koji ima "samo šmrkav nosić ili su tek zakurili ili ih se zamoli da ih posluša"?
Mislim, ona specijalizira hitnu pedijatriju, zašto bi zbog šmrkavog nosića odgovarala ako ne napravi kompletnu obradu? Što bi mogla propustiti?
I vid vraga mora ih skinuti do pelene
I na hitnoj ne rade uvjek kompletnu obradu (bar naša hitna, dežurni pedijatar radi samo subotom).
u pitanje je hitna u klaićevoj
ona ne smije dijete doživjeti kao 'samo šmrkavi nos' tojest, ona je, jebemu, doktorica i treba postavit dijagnozu - ne može preuzet dijagnozu od roditelja i obradit dijete prema dijagnozi 'samo šmrkav nos' koju je postavio roditelj
valjda doktor treba prvo pregledat dijete, a onda postavit dijagnozu i odlučit o daljnoj obradi il terapiji

mi smo bili jednom na zaraznoj, ne znam jel se računa to k'o hitna. svako dijete za koje se ostavi knjižica ide na mjerenje temperature i vađenje krvi, onda pregled - skidanje do pelene, prepipavanje, pregled grla, pluća, uha, limfni čvorovi...pa ne mogu oni meni vjerovat na riječ jel treba dijetetu pregledat pluća ili grlo...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom