Tema: Carski rez
Pogledaj jedan post
Old 30.05.2003., 08:47   #36
LaPerla, pomislicu da sam ja ta tvoja prijateljica, jer dajes bas opis mog drugog poroda - desetak sati bolova, voda otisla, smedja, carski rez.

A sto se tice suhog poroda - ne znam na sta bi drugo mislili nego na to da zenama nekad voda ode na samom pocetku bolova, umjesto mnogo kasnije, kad i jeste pravo vrijeme. Meni je s prvom bebom voda otisla prije nego sam ikakav bol osjetila. To se desilo oko ponoci, a rodila sam sutra u osam navecer. Pravi bolovi su me "stisli" oko dva popodne.

Postoje nekakve price da je porod tezi i sporiji tako "nasuho". Nemam pojma, jer nemam s cim usporediti - drugi porod je bio carski rez.

Puno je bapskih prica oko poroda inace. Ne moras svakoj vjerovati. Evo ti jednu prakticnu: Moja dobra prijateljica je rodila mjesec dana prije mene. Dosla je u bolnicu jer joj je otisla voda jos kod kuce, pa je odmah pojurila u rodiliste. Nije osjecala nikakve bolove, kaze, samo je malo probadalo u krizima. Doktori je pregledali i napali da sta je toliko cekala, jer je skroz otvorena!!! Elem, rodila je za dvadesetak minuta, kako mi je sama rekla, "Napnula sam se dvaput i beba je bila vani!". I to cura od skoro cetiri kg.

Jedino pravilo je da pravila nema, tako ti je to.

Rajna is offline  
Odgovori s citatom