Pogledaj jedan post
Old 28.05.2015., 17:19   #83
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
dakle, ja zbilja ne znam sto je to tocno u mojim postovima nejasno.

jos jednom:

u skolama u kojima sam ja radila, nikad mi nitko nije "dozvolio" da JA sama napisem plan individualizacije.
plan su pisali iskljucivo strucni timovi.

u tome je moj "problem".

inace, nikad ne kolutam ocima nego kulturno razgovaram.
nekad rijesim situaciju u svoju (i ucenikovu) korist, a nekad sam prisiljena slijediti nebuloze poput izbjegavanja pisanog (ili usmenog) oblika ispitivanja.
u stranom jeziku.

i ne pada mi na pamet na forumu iznositi konkretne slucajeve. sorry.
Vidim da se u tvojoj školi ne primjenjuje što je zakonom zadano. Stručni tim ne može ti nešto narediti što nije u skladu s tvojim predmetom. No o tome je li to u skladu s tvojim predmetom nije u tvojoj ingerenciji u pitanjima IP-a i PP-a. O tome te savjetuje tvoj savjetnik, ne zato što je stručniji od tebe, nego zato što ima širi uvid u to kako se to mora provesti i provodi u cijeloj RH te zato što stavove koordinira sa savjeticima u AZOO-u u području posebnih potreba učenika.
To da ti je nebuloza da učenik ne piše test samo govori da ne razumiješ da neka djeca ne mogu pisati jer im dio mozga zadužen za pisanje ne radi kao kod ostalih ljudi. To ti je kao da tražiš od daltonista da ti analizira boje na slici. Ili da tražiš od djeteta koje muca da ti recitira pjesmu ili koje je slijepo da ti čita knjigu bez brajice. Ne znači da to dijete mora imati peticu, ali ako sve ostalo zna (ono na što ne utječe njegova objektivna teškoća), treba imati najbolju ocjenu. Čini mi se da ne želiš sagledati problem.
Kad sam te pitala o konkretnom slučaju, nisam pitala za ime i prezime, nego za opis razredne situacije. No to izbjegavaš.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom