Pogledaj jedan post
Old 05.09.2015., 13:04   #31
Quote:
HaloEffect kaže:
So what ???
Što je pjesnik htio reći?
Da živiš u iluziji- svojim mjerama samo si odgodio socijalnu diskriminaciju na 6-8 sati koliko traje nastava, opet se bogata djeca vraćaju natrag u svoje velebne brloge,a sirotinja u azbestne kutije.
Djeca nisu glupa-svi znaju tko kako živi nakon tih 6-8 sati.
Quote:
Svrha je škole da mlade pripremi za život. A svaka pristojna firma i radno mjesto ima svoj dressing code, tako ako im kute i uniforme predstavljaju problem u životu, slobodno ne moraju niti ići u školu, već reći roditeljima - "znate što, razmišljao sam da ja neću ništa u živou raditi jer mi smeta to uniformirano odijevanje, nego ću cijeli život biti vama na grbači..."
Kaj ti misliš da su djeca retardirana?
Misliš li da je tvoja generacija ili generacija prije bila toliko retardirana da nisu prije ulaska na radno tržište bili svjesni činjenice da im je potrebna uniforma za radno okruženje? Ma kakvi, sigurno su prvo mjesec-dva lunjali po firmi u AC/DC majici dok konačno nisu shvatili da svi oko njih nose uniforme
Quote:
Cijele generacije su odgojene u plavim školskim kutama. Jel misliš da su baš svi stariji koje vidiš oko sebe upravo zbog toga isfrustrirani?
Nisam ta generacija, ali imam priče te generacije o kutama.
Moj stari je živio u teškom siromaštvu te su mu roditelji jedva priuštili generičku plavu kutu, a bogatiji klinci uvijek su imali čišće, "plavije" kute, kvalitetnije gumbeke itd. Moja stara,s nešto bolje potkovanim roditeljima, isto mi potvrđuje da su nečije plave kute bile plavije od drugih. Stari je bio vidno frustriran kad mi je to pričao, a stara je o toj temi bila ravnodušna.
Toliko o egalitarnoj Jugoslaviji
Walkman is offline  
Odgovori s citatom